Midtjylland – Ajax: Midtjylland lager over 12,5 frispark
Bøllene fra Jylland!
Midtjylland har bygget opp en hær av spillere som får streng beskjed om at de skal ut i krig. Kanskje litt overdrevet, men de vil vise muskler og er blant de klubber i Europa som scorer høyt på gode dødballstrekk og har sendt trenere til større klubber som vil forbedre sjansene for å score på innkast og cornere.
De har spilt to kamper i årets Conference League og laget 12 og 14 frispark.
De har kun fått 1 poeng etter disse to kampene mot Egnatia borte 1-1 og så tapte de mot St.Truiden 1-0 hjemme i siste runde, så her skal de ha 3 poeng og har en fair sjanse.
Ajax kommer et helt annet uttrykk. De vil om noen være den galante klubben fra Amsterdam og ser seg nesten selv som klubben som forteller resten av verden hvordan fotball skal spilles. Det kan de si fordi har hatt svært gode perioder med høydepunktet med Cruijff på 70 tallet og Louis van Gaals 95 lag – med et par gode sesonger etterpå med noen semifinaler og finaler. De har hatt en svak periode, men er nå på vei opp igjen med Cruijff JR. som følger farens fotspor.
I kveld mangler Ajax sine to danske spillere, Gaaei og Dolberg, men det er først og fremst Brandt og Amrabat som vil savnes. De er ny denne sesongen og vært 2 av 3 på midten som har spilt fast. De vil savnes med deres rutine. Amrabat dekker mellomrommet foran stopperne godt og Brandt skaper flest sjanser i ligaen.
Ajax møter Twente søndag og har nok et øye på den kampen, selv om de tapte i siste bortekamp i CL borte mot Hajduk og helst skal ha poeng med seg hjem.
Ajax må være det beste laget med ballen i kveld. FCM har noe mere begrenset teknisk kvalitet og har solgt ut sine beste spillere. De skal først og fremst vinne den fysiske duellen i kveld.
Ingen av klubbene er på sitt beste. FCM har knapt vunnet gull siden 2020 og det ser ikke mye bedre ut for Ajax, men bortelaget er blitt trygge med ballen og FCM skal inn og vinne sine dueller hvis de skal ha en fair sjanse. Spiller for spiller så er bortelaget overlegne FCM.
Ajax kommer i deres tradisjonelle 433 system og møter et hjemmelag som stiller opp med tre sterke stoppere, en femmer på midten og så flere robuste alternativer offensivt.
Polsk dommer som snitter høyt på antall frispark.
Ibet litt høyere enn flere andre her og linjen er ikke høyere enn at dette må være en fornuftig spill i kveldens kamp.

/fit-in/300x200/1780060918/kumobet-screenshot-2026-05-29-at-16.21.06-logo.png)
/fit-in/300x200/1761900512/untitled-design.png)
/fit-in/300x200/1730449715/betovo-logo.png)
/fit-in/300x200/1770028607/wettson-screenshot-2026-02-02-at-12.35.11-logo.png)
/fit-in/300x200/1751353312/spinsino-spinsino-logo-logo.png)
/fit-in/300x200/1778156742/unionbet-unionbet-logo.png)