*
Bettingsider

Odds på Skal vi Danse: Odds & Betting Tips

Lørdag er det ny sending, og de ferskeste Skal vi danse odds peker mot Øyunn Krogh. Hun fikk sesongens høyeste poengsum i forrige uke og er favoritt til å få flest dommerpoeng igjen. Espen PA Lervaag røk ut etter danseduellen, og nå har bookmakerne Sebastian Solberg som favoritt til å bli stemt ut.

.

Odds på Skal vi Danse hos Vinn!

Skal vi Danse Odds: Hvem vinner?

Vinn rangerer Øyunn Krogh som den største favoritten til å vinne Skal vi Danse 2026. Deretter følger Victoria Nadine og Alessandra Mele.

Vinn har Norges beste utvalg av odds på Skal vi danse. Nedenfor kan du se et utvalg av de beste oddsene på lørdagens sending.

Vinner odds:

VinnerOdds
Øyunn Krogh3.50
Victoria Nadine4.00
Alessandra Mele5.00
Leah Behn6.00
Tim Kristian Moen8.00
Katelyn Garbin10.00
Sondre Sundby15.00
Alexander Bonsaksen50.00
Maria Stavang75.00
Kim Wigaard75.00
Sebastian Solberg100.00

Odds fra Vinn.com. Odds senest opdateret 14. oktober klokken 13.15.

Blir stemt ut:

VinnerOdds
Sebastian Solberg3.50
Maria Stavang4.00
Alexander Bonsaksen5.00
Kim Wigaard6.50
Katelyn Garbin8.00
Sondre Sundby10.00
Tim Kristian Moen15.00
Leah Behn25.00
Alessandra Mele50.00
Victoria Nadine50.00
Øyunn Krogh75.00

Odds fra Vinn.com. Odds senest opdateret 14. oktober klokken 13.15.

Færrest dommerpoeng:

VinnerOdds
Sebastian Solberg2.50
Maria Stavang3.50
Alexander Bonsaksen5.00
Kim Wigaard6.00
Katelyn Garbin12.00
Sondre Sundby25.00
Tim Kristian Moen35.00
Leah Behn50.00
Alessandra Mele150.00
Victoria Nadine200.00
Øyunn Krogh250.00

Odds fra Vinn.com. Odds senest opdateret 14. oktober klokken 13.15.

Flest dommerpoeng:

VinnerOdds
Øyunn Krogh2.75
Victoria Nadine3.50
Alessandra Mele4.50
Tim Kristian Moen7.50
Leah Behn12.00
Sondre Sundby15.00
Kim Wigaard30.00
Alexander Bonsaksen50.00
Sebastian Solberg75.00
Maria Stavang150.00

Odds fra Vinn.com. Odds senest opdateret 14. oktober klokken 13.15.

Vil noen deltaker motta 1 poeng fra noen av dommerne?

UtfallOdds
Ja10.00
Nei1.05

Odds fra Vinn.com. Odds senest opdateret 14. oktober klokken 13.15.

Vil noen deltaker motta 10 poeng fra noen av dommerne?

UtfallOdds
Ja3.20
Nei1.30

Odds fra Vinn.com. Odds senest opdateret 14. oktober klokken 13.15.

Slik spiller du på Skal vi danse hos Vinn.com

Det er enkelt å finne Skal vi danse-markedene:

  1. Velg «Spesialiteter» fra oddsmenyen hos Vinn.com.
  2. Velg «Skal Vi Danse».
  3. Finn markedet du ønsker å spille på.
  4. Velg ønsket utfall og legg spillet i kupongen.

Her finner du både langsiktige spill på hvem som vinner hele konkurransen og spill som avgjøres under den enkelte sendingen. Det inkluderer H2H-dueller, flest og færrest dommerpoeng og spesialspill på dommernes karakterer.

Skal vi danse oddstips – 17. oktober

Øyunn Krogh får flest dommerpoeng – 2.75

Jeg prøver igjen et spill på at Øyunn Krogh får flest poeng av dommerne. Krogh leverte en imponerende paso doble sist og fikk hele 35 poeng, tre mer enn Victoria Nadine og fire mer enn Alessandra Mele.

Krogh har dermed fått flest dommerpoeng i to av de tre første programmene. Hun åpnet med 29 poeng, fikk 27 i program nummer to og fulgte opp med sesongbeste 35 sist.

Jeg mener at Krogh og Victoria Nadine har skilt seg ut som de to sterkeste deltakerne så langt. Hvilken dans de får, kan selvsagt spille en stor rolle, men jeg holder Krogh som den med det høyeste toppnivået. Hun har også en svært dyktig dansepartner i Tarjei Svalastog, som har vist at han kan sette sammen gode koreografier.

Håndleddsskade kan påvirke favorittduellen

En tilleggsfaktor er skaden til Victoria Nadine. Hun har selv fortalt at hun pådro seg to begynnende brudd og kraftig senebetennelse i begge håndledd under forberedelsene til forrige sending. Hun har samtidig gjort det klart at hun vil fortsette i konkurransen, men at koreografiene må tilpasses skaden.

Det er vanskelig å vite hvor mye dette vil påvirke prestasjonene hennes, men det er likevel en faktor som kan få betydning i kampen om de høyeste dommerpoengene.

Oddsen på Krogh har variert fra 2.50 til 3.00 i de foregående programmene. Nå står hun til 2.75, og med prestasjonene hun har levert så langt, synes jeg igjen det er verdt et forsøk.

Øyunn Krogh får flere dommerpoeng enn Alessandra Mele – 1.60

Jeg følger også opp med et nytt H2H-spill på Øyunn Krogh mot Alessandra Mele.

Krogh har vært foran Mele i to av de tre første programmene, mens de endte likt i det andre. I premieren vant Krogh dommerduellen med 29–23, før begge fikk 27 poeng uken etter. Sist endte det 35–31 i Kroghs favør.

Dermed står Krogh med 91 dommerpoeng totalt mot Meles 81 etter tre sendinger.

Alessandra har vist tydelig fremgang og skal absolutt tas på alvor. Likevel mener jeg at Krogh foreløpig har vist et høyere toppnivå, og at Victoria Nadine er hennes fremste utfordrer i kampen om å toppe dommerlisten.

Det finnes selvsagt ingen garanti for at Krogh slår Mele igjen. Dansevalg og dagsform kan få stor betydning, men basert på prestasjonene hittil synes jeg 1.60 er en spillbar odds.

Regnskap på våre oddstips i Skal vi danse:

ProgramSpillOdds/Innsats+/-
1Bonsaksen best av Bonsaksen/Lervaag/Solberg2.25+1.25
1Ingen deltaker får 10 poeng fra en dommer1.40+0.40
2Øyunn Krogh får flest dommerpoeng2.50-1.00
2Espen PA Lervaag får færrest dommerpoeng1.85+0.85
3Øyunn Krogh får flest dommerpoeng3.00+2.00
3Øyunn Krogh får flere dommerpoeng end Alessandra Mele1.65+0.65
Total+4.15

ROI: +69,2 %
Total innsats: 6 units
Nettoresultat: +4.15 units

Vinns oddsekspert: Alessandra utfordrer favorittene

Øyunn Krogh beholder favorittstempelet hos Vinn.com, der hun står til 3.50 i odds på å vinne hele konkurransen. Victoria Nadine følger nærmest med 4.00, mens Alessandra Mele har meldt seg på som en stadig mer interessant utfordrer til 5.00.

Vinns oddsekspert Kjell Knutsen mener at Mele har kvaliteter som kan bli viktige når publikumsstemmene skal fordeles.

– Øyunn og Victoria har etablert seg som de to store favorittene, men Alessandra er en veldig interessant utfordrer. Hun har en energi og utstråling som slår an hos publikum. I Skal vi danse handler det ikke bare om teknikk, men også om å begeistre seerne, sier Knutsen.

Publikumsstemmene kan bli avgjørende

Det er også knyttet stor spenning til hvem som må forlate konkurransen lørdag 17. oktober. Sebastian Solberg er favoritt til å ryke ut til 3.50 i odds, foran Maria Stavang (4.00) og Alexander Bonsaksen (5.00).

– Det er ingen store overraskelser i bunnen. Sebastian, Maria og Alexander ligger utsatt til i oddsene, og her vil publikumsstemmene bli tellende for det virker tungt for disse å melde sine stive kropper opp i øverste sjiktet. Hvem i bunnen som ryker er derimot vidåpent, sier Knutsen.

Slik ser du Skal vi danse 17. oktober

Skal vi danse sendes på TV 2 og TV 2 Play lørdag 17. oktober. Øyunn Krogh, Victoria Nadine og Alessandra Mele er blant deltakerne som kjemper om de høyeste dommerpoengene, mens elleve par fortsatt er med i konkurransen.

Hvordan gikk det forrige showet?

Øyunn Krogh var kveldens store vinner i forrige sending av Skal vi danse. Sammen med dansepartner Tarjei Svalastog fikk hun hele 35 dommerpoeng for sin paso doble og satte dermed sesongen høyeste poengsum. Victoria Nadine fulgte med 32 poeng, mens Alessandra Mele endte på 31.

I motsatt ende måtte Espen PA Lervaag forlate konkurransen etter en danseduell mot Kim Wigaard. Lervaag fikk kveldens laveste dommerpoengsum med 14, mens Maria Stavang også var blant deltakerne i faresonen.

Personlig gikk alle mine seks stemmer til nevnte Lervaag – tre under den ordinære dansen og ytterligere tre i danseduellen. I mangel på danseferdigheter sørget han i hvert fall for underholdningen for undertegnede. Derfor var det skuffende for min del at han måtte gi slipp på dansedrømmen.

Øyunn Krogh er fortsatt favoritt til å vinne hele konkurransen til 3.50 i odds hos Vinn, foran Victoria Nadine til 4.00 og Alessandra Mele til 5.00. Før lørdagens sending 17. oktober er Sebastian Solberg favoritt til å bli stemt ut til 3.50, mens Krogh igjen topper markedet for flest dommerpoeng til 2.75.

Tidligere vinnere av Skal vi danse

Skal vi danse hadde premiere på TV 2 i 2006, basert på konseptet Dancing with the Stars. Programmet ble raskt en publikumsfavoritt, og har gjennom årene gitt nye sider av kjente profiler – ofte med fornyet popularitet som resultat.

Her kan du se alle vinnerne av Skal vi danse:

  • 2006 (vår, sesong 1): Katrine Moholt
  • 2006 (høst, sesong 2): Kristian Ødegård
  • 2007 (sesong 3): Tshawe Baqwa
  • 2008 (sesong 4): Lene Alexandra Øien
  • 2009 (sesong 5): Carsten Skjelbreid
  • 2010 (sesong 6): Åsleik Engmark
  • 2011 (sesong 7): Atle Pettersen
  • 2012 (sesong 8): Hanne Sørvaag
  • 2013 (sesong 9): Eirik Søfteland
  • 2014 (sesong 10): Agnete Johnsen
  • 2015 (sesong 11): Adelén Rusillo Steen
  • 2021 (sesong 17): Helene Spilling Ødegaard
  • 2023 (sesong 19): Alexandra Joner
  • 2025 (sesong 20): Tale Torjussen

Konklusjon

Skal vi danse 2026 har alt som skal til for å bli en ny høstfest: et friskt dommerpanel, en deltakerliste full av kontraster og et åpent vinnerfelt. Om det blir dommernes poeng eller folkets stemmer som avgjør, er det samspillet mellom begge deler som skaper magien i Skal vi danse.

Spørsmål og svar

Når starter Skal vi Danse 2026?

Skal vi Danse 2026 starter lørdag 26. september.

Hvor kan man se Skal vi Danse?

Skal vi Danse sendes på TV2.

Hvem vant Skal vi Danse 2025?

Tale Torjussen vant Skal vi danse 2025.

Hvem skal være med i Skal vi danse 2026?

Du finner hele deltakerlisten på denne siden.

Author image

Stigis

Skribent og eksperttipser
1832 Innlegg

Jeg har skrevet artikler, blogger og tips for OddsNet i mange år. Med min bakgrunn som journalist og tekstforfatter, er dette en jobb som står mitt hjerte nær. OddsNet er rett og slett mitt andre hjem og en nettside jeg besøker daglig, året rundt – også utenfor jobbsammenheng.

Ekspert på: Oddstips Forhåndsanalyser