Friidrett – 300m hekk: Warholm – Benjamin

Klart for de tradisjonsrike konkurransen under Bislett Games. Stjernespekket felt ispedd en del norske håp. Rosinen i pølsa er dagens siste konkurranse, gigantduellen på langhekken mellom Waholm, Benjamin og Dos Santos. Ikke den fulle distansen, men 300m hekk står på planen.

Karsten Warholm skuffet under OL i fjor. Hadde ikke den sesongen vi hadde håpet på, men det viste seg at han hadde en del skadeproblemer. Skal være bra nå. Levert to konkurranser i år. Suveren under 300m hekk under konkurransene i Xiamen. Vant også klart i Yangtze, selvom teknikken ikke var på topp siste hundre.

Rai Benjamin hadde en suveren sesong i fjor. Vant alt det han stilte opp i. Har ikke konkurrert utendørs i år, så vet lite om form. Satser alt mot VM i Tokyo. Det går sent på sesongen i år, så vil tro at dette løpet er mindre viktig for Benjamin.

Warholm kjent for å gå raskt ut, har løpt distansen mere enn det hva Benjamin har. Tror vi har en påskrudd Warholm fra favorittbane sju i dag. 2 units til 1,83 hos Bethard