Viktoria Plzen sikrer Champions League
by skbb
Sendt inn: 22/08/22 (Redigert)23/08/22 - 21:00
Hjemmeseier
2.15
De siste Champions League-plassene skal deles ut denne uken, og vi får tre kamper i morgen, blant annet Viktoria Plzen mot Qarabag.
Det endte 0-0 i Aserbajdsjan sist uke, i en kamp Plzen var best. Har hatt en solid kvalifisering så langt, med 7-1 sammenlagt over HJK og 4-2 sammenlagt mot Sheriff Tiraspol.
Qarabag har også gjort det godt gjennom hele tre kvalifiseringsrunder så langt, med 5-2 mot Lech Poznan, 5-4 mot Zurich og 4-2 sammenlagt mot Ferencvaros.
Har som vanlig startet godt i den aserbajdjanske ligaen, med seks av seks mulige poeng. Plzen står med 2-1-0 på sine første tre kamper i den tsjekkiske ligaen.
Tok en meget sterk ligatittel sist sesong. foran Slavia Praha og Spart Praha, og ser minst like sterke ut denne sesongen.
Har ikke vært i CL-gruppespill siden 2018/19. Jeg tror det er Plzen sin tur igjen, og hjemmeseier til 2.15 ser ut som et godt spill.
- 1# NBA
- 2# Tennis
- 3# Fotball
- 4# Premier League
- 5# WTA