Rosenborg – Viking: Viking DNB
Rosenborg – Viking
Eliteserien. Rosenborg tar i mot serielederen Viking fra Stavanger.
Rosenborg startet sesongen på meget fint vis. Vant de første tre kampene, tapte ikke på de første åtte. Har gått trått etter seieren mot Haugesund hjemme på Lerkendal. Karret seg videre mot OBOS-laget Kongsvinger i cupen, ble smadret av Bodø/Glimt. Riktignok en seier mot Fredrikstad borte, men uavgjort mot KFUM hjemme, 1-4 for Kristiansund borte, og exit fra cupen mot Sarpsborg er ikke godt nok. Mye utskiftninger fra det laget som var så solid på starten av sesongen. Broholm og Nypan (ikke alt er på plass) blitt solgt til utlandet, stopperkjempen Nemcik ute med skade. Det er de tre beste spillerne. I tillegg mangler man Pereira til skade. Heller ingen Dahl Reitan i troppen. Det er et helt annet lag enn det man startet sesongen med.
Viking på sin side har vært flyvende. 10-2-1 i serien. Leder med mange poeng på neste lag, dog har Glimt fire kamper til gode. Tapte første kamp for året, etter det har man 17 kamper uten tap. 9 kamper i trekk med seier når man tar med cupkampene. Scorer mye mål. Mangler deres bestemann i Zlatko Tripic, han er ute med karantene.
Rosenborg kommer fra 120 min i cupen. Tror man får noe slitne trøndere mot slutten av kampen. Viking DNB til 1.97 hos Bethard spilles med 1 unit.