Edwards er ute!

Timberwolves tar i mot Nuggets i sin 2. hjemmekamp for sesongen.

Timberwolves er back to back etter de tok en knepen seier mot Indiana Pacers. Men det ble en skår i gleden da lagets store stjerne Anthony Edward måtte ut med skade grunnet en sår hamstring.
Nuggets kommer(den infoen jeg har i skrivende stund) med fullt mannskap og de har begynt 1-1. Det er en bedring i laget etter de har gjort mye riktig i sommer. Vi så det mot Suns der Jokic ikke trenger å ta så mye ansvar på å ta skudd, men eller sette opp sine medspillere. Eller kan det hende at han tok det litt rolig fra gulvet etter  han hadde en lite effektiv kamp mot Warriors.
Når Edwards er skada så er det naturlig at Nuggets er favoritter. Det frister å plassere et spill på Nuggets, men lar være. Vi ser eller på en spillerspesial hos Timberwolves.
Julies Randle har en linje på 23.5 poeng hos Stake. Den linjen kommer til å stige utover dagen. Det er han som må først og fremst ta opp hansken når Edwards glimrer med sitt fravær. I år han 19, 26, og 31 poeng. Han kommer til å ta fler skudd enn det normalt han gjør.
Det blir også spennende å se hvilken matchups Randle får. Tipper kanskje Johnson vil gurade han. Men da er
det nok planen for Timberwolves å sette opp en screen slik Murray må prøve forsvare seg mot Randle. Jeg kan se for meg at det vil bli tungt det i lengden.
Samtidig er poenglinja i kampen på 228 poeng. Det burde være muligheter for Randle i denne kampen å skåre en del poeng selvom det er back to back kamp.
Vi spiller følgende:
Minnesota Timberwolves- Denever
Nuggets: Julies Randle over 23.5 poeng @ 1.86, 2 units