Friidrett – 200m kvinner: Lindahl – Lewis

Diamond League i Stockholm denne gangen. 200m for kvinner. Går før hovedstevnet, så ikke allverdens deltagelse. Brukbare løpere i europeisk målestokk, men ingen av de aller beste.

Nora Lindahl skal forsvare de svenske fargene. 20-åringen blir trent av sin mor, faren var en finsk sprinter, så genene skal være i orden. Ikke allverden til tider i sesongåpningen, men det skyldes både forhold og banetrekning. Nummer seks i Hengelo for seks dager siden, men vanskelig å gjøre noe veldig godt fra bane 1. Et par skikkelig gode løp i fjor. Den siste som ikke fikk plass i EM-finalen, hadde både heat og semi under 23 sekunder.

Australske Torrie Lewis er like gammel. Basert i Europa, har konkurrert som de europeiske i år. Veldig mange innendørskonkurranser. Hjem til Australia for å delta i de nasjonale mesterskapene på 100m. Er sterkest der, ikke like god stayer. Hadde et par flott resultater i fjor, gikk til semifinalen i OL. 23.62 nå i Hengelo, 11 hundredeler bak Lindahl fra en bedre bane.

I utgangspunktet hadde jeg Lewis litt foran, men tar man i betraktning formen, så er det nå minst coinflip. 1 unit hos Bethard til 2,10 i odds.