Gremio – Santos

Etter seks kamper denne sesongen finner vi begge disse to lagene på nedrykksplass, der Gremio har raden 1-2-3 mens Santos har 1-1-4. Annet de har til felles er at deres eneste seier så langt har kommet på hjemmebane mot Atletico MG.

Det har vært en tøff sesongstart for begge lag der Gremio sparket manager Gustavo Quinteros etter at de tapte 4-1 borte mot Mirassol onsdag 16. april i noe som var deres tredje strake tap i Serie A. Quinteros erstattet Renato Portaluppi i slutten av desember, og fikk bare lede klubben i 20 kamper.

Etter det har de spilt to uavgjorte kamper, først 1-1 hjemme mot erkerivalen Internacional, og deretter en ny 1-1 kamp borte mot Vitoria i forrige runde, og de fikk dermed det første poenget etter at den nye manageren Mano Menezes tiltrådte 21.april.

Selv om han har hatt ansvaret i kort tid, gir den nye manageren inntrykk av at han først og fremst vil styrke lagets forsvar. Til tross for at keeper Tiago Volpi gjorde en feil som førte til målet til Vitoria, var Gremio sitt forsvarsspill generelt sett utmerket. De har spilt uavgjort i de to seneste kampene i ligaen, og har et godt lag, så man kan forvente at de kommer seg unna nedrykkssonen i løpet av de neste kampene.

Santos tapte 2-1 for Bragantino på hjemmebane i forrige runde, og situasjonen i ligaen har blitt stadig vanskeligere for dem. De presterte ganske dårlig i den siste kampen og ble fullstendig kontrollert på hjemmebane der de bare skapte en stor sjanse mot fire for bortelaget.

I likhet med Gremio, sparket også Santos sin manager Pedro Caixinha for ikke så lenge siden, der avskjedigelsen kom etter at de tapte 1-0 borte mot Fluminense søndag 13. april etter en scoring etter 90+6. Selv om de fortjent vant påfølgende kamp med 2-0 hjemme mot Atletico MG, så har det blitt tap i begge de to siste kampene, borte mot Sao Paulo og hjemme mot Bragantino.

Selv om assisterende manager Cesar Sampaio ble utnevnt til midlertidig manager, så venter de fremdeles på ny manager og dette sammen med at de viktigste spillerne ikke kan brukes på grunn av skader – inkludert deres fremste frontfigur Neymar – har bidratt til dårlige resultater.

Gremio virker å forbedre seg gradvis under ledelse av den nye manageren, mens Santos ser ut til å fortsette sin nedtur og hjemmeseier til over 2.00 virker verdt å støtte her, så 3/10 enheter testes ut på H til odds 2.20 fra Betovo.