Everton – Crystal Palace
Med alle forventningene til Everton sitt nye stadion og deres nye spillere i angrepsrekken a la Jack Grealish og Kiernan Dewsbury-Hall, har problemene deres gått litt under radaren så langt. De vant eksempelvis 2-0 hjemme mot Brighton 24. august i deres første kamp på det nye stadionanlegget, men tapte xG med 1.60 vs 2.43 der de selv skapte to store sjanser mens Brighton skapte tre.
Kampen mot Brighton ble etterfulgt av en ny 2-0 seier på hjemmebane i Carabao Cup mot Mansfield, før de vant 3-2 borte mot et Wolves-lag som sliter. Men den seieren var grei ettersom xG viste 1.11 vs 1.93 der de skapte tre store sjanser mot to for Wolves.
Men siden den gang har Everton ikke vunnet på fire kamper, og det inkluderer et 2-0 tap mot Wolves i Carabao Cup. De har bare registrert en xG på 1.43 i sine to foregående seriekamper, uten å skape en eneste stor sjanse, og sist spilte de 1-1 hjemme mot West Ham mandag kveld. Den andre kampen var dog borte mot Liverpool, hvor de tapte 2-1.
I kampen mot West Ham var de var nærmere tap enn seier, og til syvende og sist ser det ut som de har stagnert litt i angrep, mens de fremdeles slipper til sjanser. De klarte ikke å vinne mot noen av de beste lagene på hjemmebane i Premier League forrige sesong, og Palace bør gi dem noen utfordringer i denne kampen.
Selv om Palace får ære for sin ubeseirede rekke der de står med 3-3-0 og 8-3 etter seks kamper, spiller de også veldig godt. De skapte mange åpninger mot Liverpool forrige uke, og registrerte syv store sjanser fra sju avslutninger på mål, og 16 avslutninger totalt. I løpet av sine fem foregående kamper i Premier League og Europa har de generert en xG på 11,18 så de kunne fort ha scoret et par mål mer enn de ni som de har scoret.
Bare Arsenal – gjennom sin xP på 12 poeng – har registrert flere forventede poeng over seks kamper enn Palace, som nå skal spille mot et Everton-lag som ikke er helt pålitelige. Palace både presterer og leverer som et topplag i Premier League, men både Brighton (2.45) og Aston Villa (2.90) endte opp med lavere odds borte mot Everton enn Palace, som i skrivende stund har en odds 2.95 for å vinne.
Crystal Palace fulgte opp den fortjente seieren over Liverpool med å slå Dynamo Kyiv 2-0 i den første kampen i Conference League sist torsdag. Det er likevel litt tvil om deres evne til å sjonglere mellom flere konkurranser, men en enkelt kamp i midtuken er kanskje ikke nok til å forstyrre rytmen deres ennå.
I Premier League har de vunnet tre av seks kamper, inkludert to på bortebane. De vant jo 3-0 borte mot Aston Villa etter en kveldstur til Fredrikstad i Norge på en torsdag kveld i kvalifiseringen til Conference League tilbake i august, så kampen midt i uken mot Dynamo Kyiv i Polen burde ikke avskrekke så mye.
Everton må klare seg uten midtbanespilleren Kiernan Dewsbury-Hall, ettersom 27-åringen fikk sitt femte gule kort for sesongen mot West Ham og soner én kamps utestengelse denne helgen. Cheick Doucoure, Caleb Kporha og Chadi Riad er uaktuelle for bortelaget, men de har ingen nye bekymringer å håndtere fra midtuken.
Palace skaper store sjanser i kamp etter kamp, og holder ganske tett bakover, mens Everton ser litt sløve ut i angrep, så her prøves B med 2/10 enheter til odds 2.95 hos iBet.
Andre oddstips
I morgen
des 07
des 10
des 20
10% cashback hver uke!
Opp til 100% Kombi-Boost
Norsk nettside
Norsk nettside
Attraktive bonuskampanjer
Enkel registrering
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
Enkel registrering
Offisiell AC Milan-sponsor
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
2 mål foran tidlig utbetaling
Attraktive bonuskampanjer
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
Attraktive bonuskampanjer
Stort utvalg av spesialspill
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
2 mål foran tidlig utbetaling
God og oversiktlig nettside
Enkel registrering
10% cashback hver uke!
Norsk nettside
Mange betalingsmetoder
Opp til 5 000 kr. ukentlig reload bonus
Norsk nettside
Attraktive bonuskampanjer
Stort utvalg av spesialspill
Norsk nettside
Attraktive bonuskampanjer
Norsk nettside
Stort utvalg av spesialspill