Bublik flyr videre

Alexander Bublik spiller sitt livs tennis og selve snuoperasjonen startet for alvor på Roland Garros der han imponerte med kvartfinale. Kazakhstaneren har 15-2 siden French og har spilt fantastisk. Han kronet det med tittel i Halle (gress) der han blant annet slo Sinner, og han fulgte opp med nok en tittel forrige uke i Gstaad (grus) – tapte kun 1 sett på veien.

Denne uka har han fortsatt godformen uten settap mot henholdsvis Tirante og Shevchenko. I disse kampene har han reddet 8/8 breakballer og nettopp det er en viktig faktor å nevne. Bublik får nemlig svært mye gratis i egen serve, og under press er den gull verdt.

Van De Zandschulp har fått et skikkelig oppsving denne uka (går normalt lang tid mellom hver gang han gjør noe som helst av karakter. Har denne uka slått Jarry, Misolic og Seyboth-Wild, men ingen av disse er i nærheten av Bublik per nå.

Godt mulig han kan ta et sett, men jeg tror det ikke. For Bublik går det meste på autopilot nå og for en slik spiller er selvtillit egentlig ALT.

Bublik bør vinne denne i strake!!!