Leicester er så latterlig svake

Leicester under Van Niestelrooy er tidenes svakeste Premier League lag. Det er ikke oppe til diskusjon en gang.

8 strake tap og 1-0-15 siste 16 kamper i Premier League. Hvordan fansen orker å møte opp på hjemmekamper begynner også å bli en gåte. 8 strake tap der de ikke har scoret et eneste mål er nå fasit (0-21 i målforskjell).

Van Niestelrooy ser helt apatisk ut der han sitter på benken. Det ser ikke ut som han har lyst til å være der en gang. Hvordan spillerne skal finne noe som helst av motivasjon på nåværende tidspunkt klarer jeg rett og slett ikke å se.

De har heller ikke scoret på sine 4 siste bortekamper og 3 av dem er tapt med minst 2 mål.

Det blir også spillet mitt i bortekampen mot Brighton. Sistnevnte svinger som en jojo i prestasjonene med skyhøy nivåforskjll mellom topp- og bunnivå. Skremmende 0-3 i siste hjemmekamp mot, riktnok, godtgående Vila.

Dog vant Brighton 3 strake hjemmekamper i Premier League før det. Og hvordan de skal unngå å slå det grusomt dårlige Leicester-laget kan man lure på. Brighton er også på skuddhold i forhold til Europacup-spill neste år, så kun seier er godt nok her.

Jeg blir ikke det minste overrasket om Brighton vinner både 3-0 og 4-0, men nøyer meg med -1,5 på hjemmelaget grunnet deres noe svake form.