Al-Hilal ryker først i sluttspillet

Al-Hilal har bygget et lag med mange stjerner (Ruben Neves, Joao Cancelo, Koulibaly, Milinkovic-Savic, Aleksandar Mitrovic m.fl.).

På trenersiden har de dessuten fått på plass Simone Insaghi nå i juni. Selvsagt kort tid å jobbe på, men det bør gi laget viktig input når det gjelder defensiv organisering og en klar taktisk plan i kampene (ikke minst struktur og balanse mellom lagdelene). Under Insaghi får spillerne klare instruksjoner de skal følge – både med og uten ball. Al-Hilal er spekket med offensive stjerner og enkeltspillere som er teknisk gode, men Insaghi kan være brikken som får system og samhandling til å fungere optimalt.

Jeg tror faktisk Al-Hilal er sterke nok til å avansere fra gruppe H. Real Madrid vinner “selvsagt” gruppen, men Al-Hilal bør kunne snappe 2.plassen i kamp mot Salzburg (hvorfor er de med?).

Topp 2 i gruppen til 2.15 i odds, men at de avanserer og blir utslått i 1/8-finalen der de trolig møter enten Juventus eller Manchester City gir 2.75 og blir mitt spill.

Hvis de først blir topp 2 kan jeg ikke se for meg at de slår enten Juventus eller City i en 1/8-finale. Da er valget enkelt for meg. 2.75 spilles da fremfor topp 2 i gruppen til 2.15.