Zrinka Ljutic – Laurence St-Germain

Slalåm kvinner

Stjerneskuddet Zrinka Ljutic var det forventet ekstreme ting foran denne sesongen, særlig etter man så hvordan hun kjørte på ski i fjor. I år har det bare vært helt krise. Kjørt ut i seks av ti konkurranser. Tok en sjetteplass i Levi tilbake i november, en åttendeplass i Semmering i romjulen. Hennes tredje beste resultat er en 24.plass. I fjor vant hun tre konkurranser, det sier noe om hvor dårlig det har gått i år.

Laurence St-Germain har ikke i nærheten av det potensialet som den kroatiske jenta har, men hun kjører jevnt godt. Deltatt i åtte konkurranser i år, kommet til mål i sju av de. (Fikk ikke kjøre andreomgangen i Åre, men det får hun i morgen hvis hun ikke kjører ut). Ligger jevnt rundt 10-15.plass. Ikke noe spektakulært, men heller ikke elendig.

St-Germain vunnet duellen fem av seks ganger denne sesongen. Ljutic favoritt pga. potensiale, men det er kun med en prosent eller to. Vi spiller St-Germain til 2.15 hos Betovo med 1 unit.