Wydad Casablanca – Al Ain

Gruppe G. Betydningsløst oppgjør mellom Wydad og Al Ain på papiret, men for klubbene involvert betyr det mye. Begge lagene står med null poeng og dårlige/fryktelige opplevelser mot Juventus og Manchester City.

Al Ain startet med fire i sekken før det var gått en omgang mot Juventus. Ble 0-5 til slutt. Skal det sies at Juventus var skikkelig effektive, scoret 5 mål på 1.62 xG. Al Ain hadde et par tilløp, fikk en scoring annullert for offside. Mot City ble det verre. 0-6 og hauger av sjanser til engelskmennene. Deltok i Intercontinental-cup i 2024, ble overkjørt av egyptiske Al Ahly i kvartfinalen. I den asiatiske CL-gruppen ligger de desidert sist av tolv klubber.

Wydad fra Marokko har sett en del bedre ut. Tapte 0-2 for Manchester City. Aldri i nærheten av å true seieren, men skapte et par farligheter og fikk fire cornere. 1-4 for Juventus. 1.18 i xG, seks skudd på mål. Med andre ord, ganske så fra offensivt, men sliter jo defensivt. Juventus scoret fire, Wydad tillot 2.68 xG i mot. Flott bekjentskap i venstrekant Thembinkosi Lorch. Ekstremt skuddvillig, scoret mot Juventus.

Hadde dette vært en kamp mellom to europeiske lag, så hadde jeg nok aldri spilt dette. Kampen betyr langt mere for de ikke-europeiske. Kjempesjanse for begge lagene å kunne hente en seier i klubb-VM. Vil bli en del situasjoner, ventet rundt 24 fouls. Kan ikke legge så mye i kampene mot storlagene, fordi der er forskjeller så stor. Jevnere nivå her.

Al Ain med 1.5 gule kort per kamp i hjemlig serie, 1.6 i asiatisk Champions League. Wydad med 2.3 gule i hjemlig serie. 2 i afrikansk Champions League.

Dommer er rutinerte Drew Fischer fra USA. Dømmer stort sett kun MLS, med et snitt på 3.25. Et annet nivå her. Føler at over 3.5 kort skal være favoritt i denne matchupen. Casinia med 2.05 i et fallende marked. 1 unit.