OBs toppscorer med gode vilkår i aften?

Vejle har ikke sett gode ut hele sesongen og har heller ikke klart å bruke vinterpausen godt og ikke vunnet i 2026 og ligger helt sist med 9 poeng opp til over streken.

OB kom ikke med i mesterskapssluttspillet, men med seieren over FCK sist så er de nå nummer 7 som gir Europa Cup kval.

Innbyrdes vant de hver sin kamp i fjor. 3-0 i Odense og så vant Vejle 4-0 hjemme mot OB.

Ganaus har scoret 10 mål og er dermed 1 bak Bech og 6 bak Franculino som er skadet, så det er mulighet for at OB angriperen kan bli toppscorer i ligaen denne sesongen.

Han har ikke scoret i de to siste kampene selv om han har kommet til sine sjanser, men han har scoret i de 3 siste bortekampene.

Arp har tatt straffe for bortelaget denne sesongen, men Ganaus spiller i det minste stort sett mange minutter i hver kamp.

Han har nest høyeste xGOT i ligaen.

Kun to lag med flere scoringer enn OB og Vejle slipper inn 2 mål i snitt, så her skal det være fine muligheter for at tyskeren igjen kommer til en eller flere store sjanser.