Sarpsborg – Strømsgodset: Karlsbakk scorer
Karlsbakk med flott retur til Norge.
Sarpsborg har fått en sterk start på sesongen med 2-1-0 og Karlsbakk har scoret 4 mål inkl. 1 på straffe.
Godset med tøft program. RBK hjemme og 2x Brann kan nesten ikke bli verre, men de fikk i hvert fall vist seg frem da de slo FKH 5-0 borte.
Kun HamKam med svakere xgA, men da må vi og ta høyde for kamp programmet med 4 kamper hvor 3 av dem mot sterk motstand.
Med 1,64 er Sarpsborg 8.beste xg, men normalt ikke enkelt å møte verken VIF hjemme, KFUM/Molde borte.
Karlsbakk ble solgt for rekordsum fra Viking til Heerenveen, men er hentet tilbake for en 4.del og det ser allerede ut til å være en god deal.
Nettopp Sarpsborg har vært gode til hente inn spisser som har imponert og blitt solgt videre. Karlsbakk ligner allerede det nye spissalget.
Spissen er fysisk sterk og ser skarp ut her i sesongstarten. Med Berget skadeplaget så kan han flyttes lenger frem som i siste kamp og det er alltid kjekt at spilleren som skal score mål tar straffe.
Han har og en god lekekamerat i Ørjasæther som kun hadde 5 målgivende ifjor, men som bør ha flere i seg.
Karlsbakk fikk en litt treg start i Sarpsborg etter for lite kamptrening i Nederland, men ser langt friskere ut nå som ligaen er i gang og han har fått tillit og minutter.
Godset slo godt nok FKH, men er normalt veldig svake på bortebane og det var første borteseier i siste 11.
Godset har gått over til en stopperduo, er kanskje blitt svakere defensivt og har tillatt altfor mye mot eget mål i sine kamper og det skal hjemmelaget kunne utnytte og ri videre på den flotte starten de har fått. Normalt har Sarpsborg hatt lange stimer med gode/dårlige perioder, så satser på at de rir litt videre og at Karlsbakk igjen kommer på tavlen.