Evenepoel jakter ny tempo-tittel

Sykkel-VM er nettopp over, men ingen grunn til å ligge på latsiden av den grunn. Allerede i morgen er det klart for EM-tempoen, og spørsmålet man kan stille seg er vel om noen kan stoppe Remco Evenepoel?

Evenepoel har vært verdens suverent beste temporytter de siste årene, og han vant nettopp VM-tempoen også. Han var vel godt over minuttet foran nærmeste utfordrer.

EM-tempoen går over 24 km og løypa er litt kupert med en ganske tøff avslutning. Enten det er helt flatt eller kupert som dette – Evenepoel takler begge deler top notch (så lenge det ikke er en brutal fjelltempo).

Jeg forsvarer vel topp 3-oddsen på Evenepoel med Ganna og Tarling som nærmeste utfordrere. Det blir fort seierspallen!

Ganna kan kanskje være mer fresh av duellantene siden han sto over VM, men jeg synes bare den løypa her ser som skapt ut for Evenepoel.

Ganna er en av verdens beste temporyttere selv, men taper som regel for Evenepoel når begge stiller samtidig. Løypeprofilen bør også passe Evenepoel best med avslutningen. Det er 4% drag siste kilometeren og det mener jeg kan bli avgjørende.

Husk også at Evenepoel sykler ut etter Ganna og får tidene hans å gå på.