Real Madrid – Juventus

Storkamp mellom de europeiske stormaktene Real Madrid og Juventus i åttedelsfinalen i klubbverdensmesterskapet. Kampen går på Hard Rock Stadium i Miami. Meldt godt over varmt, fare for noen regnbyger.

Real Madrid med en litt svak start mot Al Hilal i innledningen av turneringen. Klart best både spillemessig og sjansemessig. Klarte ikke å forvalte det overtaket, ble uavgjort 1-1. Al Hilal med en rekke sjanser, xG på over 2. Prøvde å gjøre det vanskeligst mulig for seg selv mot Pachuca. Acensio med rødt kort etter sju minutter. Klarte likevel å dra i land en flott 3-1-seieren, selvom de ble bombadert med skudd av et villig meksikansk lag. Oppskriftsmessig seier mot Salzburg i den siste gruppespillskampen. Mbappe sies å kunne være tilbake her. Rudiger var tilbake sist.

Juventus i en veldig lett gruppe. Startet med å slå Al Ain med 5-0. Fulgte opp med 4-1 over Wydad. Mange mål, langt over xG. Slapp til begge motstanderne til en del sjanser, så ikke veldig bra defensiv denne turneringen. Kjempesmell mot Manchester City i den siste kampen. Feil inngang i kampen, ble rundspilt. City scoret fem mål, skapte mange sjanser og hadde mange skudd. Juventus med ball 24% av tiden. Ingen store skadebekymringer.

Sluttspillkamp kan ofte føre til litt taktiske og låste kamper. Jeg tror og håper vi unngår det. Massevis av sjanser i begge ender hos begge lag til nå. Individualister som kan skape mye på egenhand. Begge lag bedre offensivt enn defensivt. Relasjonene i Real Madrid-forsvaret er ikke de beste, flere nye inn i den bakre kjeden.

Over 2.5 til 1.71 noe høyt. Vi prøver 1 unit hos Betovo.