Ingen 180’s fest

Det blir et spennende møte mellom Harrysson – Pietrezcko. Dette er to spillere som har kjempet seg til 16- delsfinalen med nebb og klør etter at begge må ha vært i gjennom en 5-setter.

Når vi ser på kampene har Pietrezcko vunnet 3-1 over De Sousa og 3-2 mot Chissnall. Mot førstnevnte var det en solid kamp av tyskeren, men mot Chisnall var det mye nerver i omløp.

Svensken sin del vant han en sterk 3-2 seier mot Smith, og vant komfortabelt 3-0 mot Sakai.
Ingen av spillerne er ingen store 180’s treffere. Jeg tror eller ikke dette blir en stor 180’s fest. Jeg synes180’s  8.5 linje er verdien å spille under. Selvom det kan bli jevnt og mange muligheter til 180’s. Men må huske på at selvom det blir mange sett så er ikke sikkert at det blir mange 180’s. Pietrezcko fikk 0 180’s på 5 sett mot Chissnall. Det er smått utrolig.

 

Men jeg ender med et underspill i denne kampen, da jeg har vanskelig for å tro at det blir T20 x 3 i kampen.

 

Vi spiller følgende:

Pietrezcko – Harrysson: Under 8.5 180’s @ 1.87, 2 units