Paul George med etterlengtet comeback

Paul George og LeBron James. To spillere som nylig har gjort sine sesongdebuter. To veteraner som fortsatt holder et skyhøyt nivå.

Philly har potensielt en god roster nå med Embiid, Maxey, George, rookien Edgecome f.fl. Nå er det vel ingen bombe at Embiid igjen er ute, men i hans fravær har Tyrese Maxey eksplodert denne sesongen der han kontinuerlig holder nivået.

Med Paul George inn i femmeren blir balansen en helt annen. Jeg var en stund inne på et PR-spill på han etter 21 poeng sist der distanseskytingen satt som i “gamle” dager. Jeg er dog noe usikker etter kun 2 kamper og frykter det kan svinge noe de første kampene.

Men når det gjelder et rent reboundspill er jeg mer på hugget. Linjen riktignok opp fra 3,5 til 4,5 – dessverre – men likevel nok til at det fortjener et par units.

George har henholdsvis 7 og 5 rebounds på sine to kamper med 21 og 25 minutter på banen. Det at han gikk opp til 25 allerede i kamp to tar jeg positivt. Normalt er han vel på 7,8 rebounds med normal kamptid, så antallet må selvsagt justeres om man regner med 25ish igjen. Et normalt anslag på 4-6 er vel ikke langt unna sannheten, og da gir 4,5-linjen litt verdi i det minste.

Så får man håpe et R-spill i stedet for PR som først tenkt er riktig vurdert. Time will show!