Magic med et tøft forsvar

Philadelphia 76’ers tar i mot Orlando Magic i kveldens oppgjør.

76’ers har startet årets sesong veldig godt med 2-0. Maxey har startet og fyr i flamme for dette laget, og det virker som han er virkelig klar til å slå tilbake etter en litt skuffende 24/25 sesong. Også må vi nevne rookien Edgecombie jr. som putta hele 34 poeng i sin debut mot Lakers. Disse to har virkelig vært to lyspunkter for 76’ers.
Men det som ikke har vært et lyspunkt er hvordan Embid ser ut. Det meldes at han er ute før kveldens kamp, og det er ikke overraskende. Jeg er redd for at dette er begynnelsen på slutten for Embid. Han beveger seg ikke bra, og det ser ut
som han konstant sliter.
For Magic sin del har det begynt på helt den andre enden av skalen: 0-2. Det skyter ekstemt dårlig fra 3-ern og det straffer seg o dagens NBA. Men jeg synes dem er sett bra ut forsvar. Bane og Banchero er meget habile forsvar, og det skal bli tøft for Maxey og co. komme ignennom dem.
Bookmakerne har Magic som favoritt. Men jeg tør ikke å sette noe HUB spill. Men det vi skal på er poenglinja totalt i kampen. Linja er på 226.5 poeng. Jeg lukter på et underspill. Ja, riktignok har 76’ers skårt mye poeng og sluppet til en del. Men nå møter 76’er et helt annet laget enn Hornets og Celtics lag.
Det er har vært poengfattige kamper i Magic kampene så langt i år( 218, og 209 poeng).  De siste oppgjørene mellom disse lagene har også blitt poengfattige. Vi må 6 kamper tilbake før denne linjen gikk over.
Vi spiller følgende:
Philadelphia 76’ers – Orlando Magic: Under
226.5 poeng @ 1.86, 2 units