Paraguay – Frankrike

Kylian Mbappe har vanvittige 18 VM-mål på 18 kamper (tror jeg). Han er kun 1 mål bak Messi med 19 og de har begge passert Klose sin rekord på 16 mål i dette VM.

Messi spiller sitt sjette VM, mens Mbappe kun spiller sitt tredje. Messi har for øvrig brukt 29 kamper på å nå sine 19 mål. Det sier alt om Mbappe og det hjelper selvsagt å spille for Frankrike som går langt eller hele veien nesten i hvert VM.

Jeg tror de vinner VM også i 2026 og Mbappe er garantert ikke ferdigscoret. Paraguay kommer til å være sjanseløse i denne kampen. Helt utrolig at de står i en 1/8-finale. Jeg tror det blir mye moro fra trioen til Frankrike offensivt og dersom de scorer 2-4 mål (som jeg tror) vil sjansen være stor for minst 1 mål fra Mbappe.

Jeg prøver meg rett og slett på at Frankrike vinner kampen og at Mbappe scorer minst 1 mål.

Paraguay har hatt nok flaks i dette mesterskapet. Frankrike vil være opp minst en hylle selv fra Tyskland i nivå og de kommer ikke til å ha noe som helst å stille opp med.

Frankrike leker seg til nok en seier. De har scoret minst 3 mål i samtlige av sine kamper og gjør det trolig igjen.