Mange innkast?

Nattens oppgjør mellom Paraguay og Australia har alle forutsetninger for å bli en fotballkamp med et svært høyt antall innkast. Dette skyldes i stor grad lagenes taktiske identitet og måten de fysiske spillestilene deres vil kollidere på ute i sidekorridorene. Australia er kjent for sin organiserte og direkte fotball, der de ofte bruker kantene til å slå tidlige innlegg og flytte laget høyere i banen. De australske vingene og backene søker ofte dueller langs krittet, noe som naturlig fører til at ballen hyppig skyves ut av spill under tette basketak.

Paraguay har på sin side en ekstremt kompromissløs og fysisk spillestil, preget av tette markeringer og aggressivt press. Søramerikanerne nekter motstanderen rom sentralt i banen, noe som vil tvinge Australia til å dytte spillet ut på flankene. Når Australia prøver å rulle opp angrep langs sidene, vil de bli møtt av paraguayanske forsvarere som ikke nøler med å bruke fysikken til å blokkere pasninger eller klarere ballen kontant ut over sidelinjen for å få forsvaret i balanse.

Siden begge lag kjennetegnes av stor løpskapasitet og en forkjærlighet for duellspill fremfor tålmodig balltrilling sentralt, vil spillet hyppig låse seg i tette dueller langs sidelinjene. De mange duellene vil føre til hyppige pasningsfeil, taklinger og blokkeringer i sidekorridorene. Dette kampmønsteret garanterer en oppstykket kamp der dommeren sjelden får blåst for frispark, men der innkaststatistikken vil skyte i været gjennom samtlige nitti minutter.

Min linje er på 41.5. iBet gir oss 1.76 på over 39.5 innkast. Det setter vi 1 unit på.