Pafos – Villarreal: Bruno får gult kort
Pafos – Villarreal
Lille Pafos fra Kypros har kjempet seg inn i Champions League. Det har de gjort på en strålende måte, slått ut lag som Røde Stjerne, Dynamo Kiev og Maccabi Tel Aviv. Har fått det tøft i gruppespillet så langt, men har gjort det vanskelig for seg selv. Utvisning etter 26 minutter mot Olympiakos og etter 6 minutter mot Kairat Almaty. Klarte likevel å få med seg to uavgjorte fra de to kampene, så bor bra med moral i laget. Ble smadret hjemme av Bayern München, men det var vel å vente?
På deres høyreback/vingback er det den omskolerte spissen Bruno Felipe som har tatt plass. Ingen notorisk kortsanker, men det kommer jo av at han har hatt en offensiv posisjon i laget i lang tid. Hentet 3 gule og 1 rødt på 8 kamper i Champions League, 3 gule på 16 kamper i Conference League i fjor. Står med fire fouls på de 115 minuttene han har spilt av Champions League-ball denne sesongen, så mye tyder på at han ikke helt har funnet seg til rette på backplass riktig ennå. Snittet over to fouls per kamp i Conference League også.
Skal opp mot Moleira eller Solomon. Får uansett en god utfordring.
Sven Jablonski fra Tyskland dømmer. Dommer som ligger på rundt 3.50 kort i snitt hjemme i Tyskland, en god del høyere i Europa.
Bruno får gult kort til 5.75 hos Funbet spilles med 2 units.