Norge leder etter 25 min

Det finnes som vanlig utrolig med spillvarianter. Denne gang fristes jeg av en variant som går på at “Norge leder etter 25 minutter” mot Moldova.

1.93 i odds for ovennevnte synes jeg er bra. Her forventer jeg enveiskjøring fra første minutt. Målforskjellen kan potensielt bli helt avgjørende for Norges skjebne, så fokuset må være maks fra første spark på ballen.

I bortekampen som vi vant 5-0 ledet vi 2-0 etter 25.min spill, og jeg har god tro på en reprise på Ullevål.

Det offensive arsenalet til Norge er av høy klasse og det Moldova-laget virker helt sjanseløse – uansett motstand.

De møtte Israel for noen dager siden og lå under 0-1 etter et kvarter. Det blir selvsagt synsing ved et slikt tips, men Norges gutter vet hva som står på spill og jeg tror de går rett i strupen på Moldova. Forhåpentligvis gir det oss ledelse før 25 min er spilt.