Nicola Romanin – Leonard Pfund

Leonard Pfund med en svak sprint i går, men tyskerne slet enormt med skiene. Newrath som gikk enormt bra i Otepää skjøt feilfritt, ble likevel bare nummer åtte. Pfund er ingen erfaren mann i verdenscupen, går sin tiende konkurranse i dag. Har levert fint etter jul, tok en andreplass i EM, vant jaktstarten i IBU-cupen på Sjusjøen. Gikk seg opp åtte plasser på jaktstarten i Otepää. Har skutt bra i det siste. De fem rundene på jaktstarten var en av de bedre, var ekstremt vanskelige forhold. Går 2% raskere enn snittet på ski.

Nicola Romanin gikk også svakt på sprinten. Endte på 54.plass etter en runde. Går på snittet i langrennsporet, men var fryktelig svak i Otepää. Har 85% på standplass, men har konkurranser han virkelig får det. Fikk fire runder på jaktstarten i OL, åtte runder på fellesstarten.

Pfund langt bedre på jaktstarten i Otepää. Skal være en klart bedre langrennsutøver dersom tyskerne har fått orden på skiene. 57-58% på tyskeren. Vi prøver 1 unit hos 1.85 hos Funbet