Molde – Rosenborg

Jeg har Rosenborg langt dårligere enn det bookmakerne har. Har prøvd å erstatte Tangvik, Nypan og Broholm, men det vil ta tid å spille inn de nye. Fryktelig resultat mot Bryne, var helt forferdelig i ekstraomgangene. Synes de ser svake ut i alle ledd, selvom Bomholt selvfølgelig kan blomstre etterhvert. Veldig skardeplaget. Rutine i Nemcik, Selnæs og Bolkan er ute. Ser skjøre ut defensivt. Svensson, Volden, Ceide og Witry er langt unna den standarden Rosenborg bør ha på sin forsvarsfirer.

Molde hang greit med i cupkampen mot Bodø/Glimt. Nordlendingene på sparebluss med en del reserver vant 2-1. Molde har en del spennende spiller, sprengte banken for å hente Abdullai.

Molde godt tak på Rosenborg på hjemmebane. Ikke tapt på på Aker Arena siden 2017. Jeg tror de skal være et par knepp sterkere enn dagens Rosenborg. 1.98 hos iBet spilles med 1 unit.