Det unge bortelaget kan overraske i Molde!

Er det på Molde stadion at vi får den største overraskelsen 16.mai?

Tja! Det er i hvert fall en saftig odds på at de plager Molde fredag.

Her møttes to tabellnaboer, men hvor storebror Molde har vunnet siste 7 innbyrdes, men de sliter denne sesongen og det blir heller ikke enklere av att de har utrolig mange spillere skadet. Det er mistenkelig så mange skader den klubben har hatt de siste årene og det er ikke blitt bedre etter at Høgmo tok over.

Mens Molde har et erfarent lag og hvor de mangler bestemte typer i et system de ikke har spilt på lang tid, så er det kun FKH som har gitt flere U21 spillere minutter enn KBK.

Molde har ikke holdt nullen hjemme denne sesongen og det kan passe KBK godt at de igjen kan satse på kontringer. Sterk borteseier i Drammen sist og selv om de fikk rødt etter få minutter mot RBK, så fikk de med seg 1 poeng derfra etter en sen utligning. Ndour ser skummel ut for bortelaget, men mangler å få åpnet scoringskontoen i åpent spill etter to straffescoringer så langt. Her bør han få rom til utfordre et vaklende Molde forsvar. Spennende å se om Skir tør start med  Isah som har sett spennende ut.

KBK falt sammen etter pause i 1.bortekamp, men har mesterlig reist seg med 3-2 i Tromsø, 1-1 i Trondheim og 2-1 i Drammen sist.

Mens det er allerede er utsolgt i Tromsø, Trondheim, Bergen og Stavanger, så er trykket langt mindre i Molde, men heldigvis ikke så slapt som i siste hjemmekamp.

Molde har reist seg etter en dårlig start. Poeng på Lerkendal, sliteseier i NM og så imponerende 3-0 mot Bryne sist, men de sliter med mange spillere ute og sist hadde de en overraskende ukjent benk med bl.a. Viken, Mork, Gosik og Ndayizeye.