Bedre sent enn aldri

Oddsen er synket og den synker kanskje mere nærmere KO i morgen.

Molde kommer fra en grusom sesong og har skiftet ut og starter på nytt.

Molde brukte å ha styr på Glimt, men det begynn er på bli noe tid siden.

Glimt har den store fordelen at de nærmest er i sesong. De har som kjent spilt CL kamper med suksess i det siste og kommer dermed i form og med selvtillit.

Glimt med bedre tak på Molde de siste innbyrdes selv om de ofte sliter borte mot Molde, så har de denne gangen en fordel iht kampform, få skader og møter et hjemmelag som de fleste er usikre på hvor står like før sesongen går i gang. Høgmo ble ingen sukkes etter system skifte og de har skiftet en del ut og igjen skal finne ny stil.

Klar fordel bortelaget her og selv om oddsen er gått noe ned så holder 1,9 ok verdi, motsatt flere under 1,80. Vurderer derfor at denne fortjener en litt høyere innsats uten at den er veldig sikker iht oddsen, da Molde er plagsom for Glimt, har hjemmebane, kanskje kommer med god energi etter trenerskifte og så har Glimt andre større oppgaver pt.