Kawhi over linjen

Kawhi Leonard er en av mine absolutte fav-spillere i dagens NBA. Jeg ble virkelig forelsket i ham under hans Raptors-dager. Dessverre har de siste årene vært preget av utrolig mange skader. Noe som har resultert i flere og lengre skadefravær, en haug med load managements i back-to-back kamper osv.

Kawhi er en fantastisk toveis spiller som det ikke er altfor mange av i dagens NBA. Han virker å være i bunnsolid form nå og så lenge han er fit er han Clippers sin main scorer. Harden var fantastisk i det siste fraværet hans, men med Kawhi tilbake tar Harden litt mer servitørrolle.

Kawhi har 39 og 30 poeng i sine to siste på kun 29 min spilletid. Ser ikke bort fra at minuttene gradvis øker fremover nå – spesielt om vi unngår blowout i kampen.

Clippers møter for øvrig Miami Heat borte. Spoelstras gutter har virkelig prestert så langt og nå har de også fått tilbake Tyler Herro. Miami har 13-7 i øst, mens Clippers har svake 5-15 i en meget god western conferenece.

Nå begynner clippers å bli litt presset, så med Kawhi tilbake må de begynne å vinne kamper.

Lagene møttes for øvrig 4. november og Miami vant knepent 120-119 borte. I den kampen spilte både Harden og Kawhi og scoret henholdsvis 29 og 27 poeng.

Jeg mener 22,5-linje på Kawhi er overraskende lavt og ser for meg 25+ poeng for tredje kamp på rad. Når Kawhi er i form og får volumet sitt er dette en lav linje – men selvsagt skyldes det minuttene hans. Likevel, 39 og 30 i to siste sier egentlig alt. Og nivået er selvsagt udiskutabelt.