Lillestrøm med full pott og skal slå Start lørdag

Start har klart å stenge godt igjen og fått poeng i de to siste kampene, men møter her en enda tøffere motstander.

Lillestrøm har vunnet begge sine ligakamper, slått HamKam i NM og kun Glimt har vært for gode. Alle 4 kampene er spilt borte, så nå får endelig hjemmefansen en Eliteseriekamp på eget gress igjen!

Litt skavanker defensivt hos LSK, men offensivt ser det meget spennende ut med Olsen på topp med Vå og Drammeh på vingene. Mulig stopperutfordringer med Gabrielsen ute og en stopperskade i begge de to første kampene spilt.

Disse møttes også i fjor og da vant LSK begge kampene 3-0.

Mvoue ute for Start som har måtte kjempe hardt for poengene så langt og som ventet ser ut til å mangle offensiv power.

LSK kun dekket cornerlinjen i 1 av sine 4 kamper, men det vil være overraskende om de ikke dominerer store deler av kampen mot Start.