Inter – Fluminense

Nytt spennende oppgjør i 1/8-finalen. Italienske Inter Milan braker sammen med Fluminense fra Brasil. Vinneren møter Manchester City eller Al Hilal fredag  neste uke.

Inter leverte varene i Champions League helt til man møtte et altfor godt PSG-mannskap i finalen. På veien så slo man ut Barcelona og Bayern München i dobbeltoppgjør, det er utrolig sterkt. Ekstremt solide i gruppespillet. 6-1-1 og 11-1 i målforskjell. Bunnsolid defensivt. Startet turneringen her trått med uavgjort mot Monterrey og en sliteseier mot Urawa Reds. Bedre mot River Plate. Vant 2-0, men ble godt hjulpet av to røde til argentinerne.

Gamlehjemmet fra Fluminense kom i en overkommelig gruppe. Startet med en sjansefattig 0-0 kamp mot Borussia Dortmund. Vant greit 4-2 mot Ulsan HD, men måtte slite mere enn ventet. Ble tidvis kjørt over av Mamelodi Sundowns som måtte vinne for å gå videre til sluttspill. Fluminense klarte å ri den av, 0-0 sendte de videre som toer i gruppa. Ikke et av de beste lagene i Brasil. Ligger som nummer seks. Bare nummer 13 i katastrofesesongen i fjor. Snitter ekstremt høyt i alder. Keeper Fabio er 44 år, legenden Thiago Silva er 40år, spissen Cano er 37 år. Mange kamper på kort tid, det blir tøft for den gamle troppen.

Fluminense er defensivt solide. 6 av 20 ganger i år har motstanderne fem eller flere skudd på mål. Holdt alle motstanderne til tre skudd på mål dette mesterskapet. Inter ikke det mest skuddglade mannskapet. 15.1 skudd per kamp i Serie A, men bare nede på 12.1 i CL. Snitter 4.8 skudd på mål i 2024/2025. Tre skudd på mål i snitt dette mesterskapet.

Kampen spilles i høy temperatur. Blir ofte et lavere tempo. Flere lag har slitt med å finne ut av det, skal være lettere for brasilianerne.

Inter under 4.5 skudd på mål til 1.95 spilles med 2 unit hos Frumzi/Funbet