Idrettsgallaen – Årets trenenr

Ståle Solbakken har levert en nydelig kvalifisering med Norge. Engasjementet rundt landslaget har ikke vært i nærheten på veldig mange år. Folk bryr seg igjen, bestiller turer til USA/Canada/Mexico, kjøper supportereffekter. Vant alt av kamper i kvalifiseringen, smadret Italia to ganger, ekstremt gode prestasjoner.

Nestfavoritt Kjetil Knutsen med en fin sesong med Bodø/Glimt, men vant ikke serien eller cupen. Klarte semifinale i Europa League, men mye av det arbeidet ble gjort i 2024, så tror ikke hans sjanser er veldig gode.

Ole Gustav Gjekstad tok Norge til gull i VM, men det har blitt en selvfølge nesten. Andre lag var svekket, konkurransen var ikke allverden.

Merete Lie Jæger har trent datteren Henriette til en ekstremt flott nivå. Tok to medaljer i mesterskap innendørs, satte norsk rekord, men ble «bare» nummer sju i VM-finalen utendørs.

Klæbo gjorde rent bord i VM på ski, men tror ikke de nominerte Monsen og Nossum får mye av den æren. Morfar Kåre har vært treneren til Johannes, men han er ikke nominert.

For meg er det egentlig bare en kandidat til å vinne “Årets trener” på Idrettsgallaen. Ståle Solbakken bør vinne denne 3 av 4 ganger, minst. 3 units settes til 1.50 i odds hos Vinn.