Dejounte mot gammel form

Dejounte Murray begynner å nærme sitt gode jeg igjen. En langtidsskade satte ham en del tilbake, men nå har han fått en del kamper i beina og blir egentlig bedre uke for uke.

Spesielt forrige kamp viste Murray slik vi husker han. 31 min, 20 avslutninger og en 27-5-6 serie. Når han får både minutterog skuddvolum er han langt oppe kapasitetsmessig i ligaen.

Pelicans er dessverre et sørgelig skue denne sesongen, men har nå vunnet 3 av sine 4 siste kamper. Når både Zion, Murphy III, Murray og kanskje også Bey er fit og på gulvet så er det laget langt bedre enn win/lose statistikken i år tilsier. Ikke akkurat ofte de har alle tilgjengelig samtidig, men det har de nå.

Og fortsetter rollen til Murray å bli såpass semtral som sist liker jeg PA-linjen hans veldig godt. Poeng og assists om det skulle være noen tvil. Linjen ligger i skrivende stund på 22,5. Han fikk altså 33 i forrige kamp, men kan ikke forvente det hver kamp selvsagt og dessuten får de en vanskelig bortekamp mot et solid lag som Houston Rockets.

Det at de har sine beste spillere tilgjengelig gjør imidlertid at jeg håper de henger med – kanskje til godt ut i siste periode.

Han har stort sett ligget rundt (pluss/minus) nattens linje, men jeg velger altså å vektlegge forrige kam og oppgangen i avslutninger såpass at jeg ser på det som en god linje.