Frankrike suser i angrep?

Frankrike forventes å avslutte mange ganger i kveldens VM-kamp mot Irak på grunn av den enorme klasseforskjellen mellom lagene og Frankrikes offensive spillestil. Som en av turneringens absolutte favoritter rår Frankrike over et stjernegalleri av spillere som trives med å dominere banespillet. Taktisk vil kampbildet raskt etablere seg som et stormløp der Irak legger seg dypt i en kompakt, defensiv formasjon for å beskytte eget mål. Dette tvinger Frankrike til å opprettholde et kontinuerlig trykk rundt Iraks sekstentmeter, noe som automatisk genererer en høy frekvens av skuddforsøk gjennom hele oppgjøret.

Nøkkelen til de mange avslutningene ligger i Frankrikes ekstreme offensive dynamikk og evne til å variere angrepene. På vingene vil spillere med voldsom fart og dribleferdigheter utfordre Iraks backer, noe som skaper rom for både innlegg og farlige skjæringer inn mot midten. Samtidig vil den offensive midtbanen og de dype løpene fra spissene konstant stresse det irakiske forsvaret. Irakiske spillere vil etter hvert oppleve fysisk og mental tretthet under det vedvarende presset, noe som fører til at de rygger for dypt og gir de franske stjernene tid og rom til å skyte fra distanse.

Etter en tafatt første omgang mot Senegal fikk Frankrike virkelig fart på skøytene i andre omgang. Ti avslutninger, hvorav tre av de gikk i mål. Ingen grunn til å ikke kjøre på her, slik at man evt. har Norge på målforskjell før de møtes i siste runde.

Frankrike over 18.5 skudd til 1.85 hos GGbet er fint betalt. 1 unit