Mange engelske innkast

England vil få mange innkast i denne bronsefinalen fordi Frankrikes defensive strategi involverer et aggressivt sideveis press som aktivt tvinger det engelske spillet ut mot sidelinjene. Når Frankrike ligger i sin midtblokk, vil de forsøke å stenge de sentrale rommene for spillere som Jude Bellingham. Dette taktiske grepet tvinger de engelske midtstopperne og sentrale midtbanespillerne til å vende spillet ut mot backene og kantspillerne, noe som naturlig flytter ballen inn i trange soner tett opptil krittlinjen.

Samtidig vil Thomas Tuchels offensive plan for England legge opp til stor aktivitet i nettopp disse korridorene. De engelske sidebackene vil søke offensive løp for å doble på kantene sammen med de kjappe vingene, i et forsøk på å strekke det franske forsvaret. I disse tette duellene på flankene vil franske forsvarere prioritere sikkerhet fremfor risiko, og de vil ofte velge å takle eller klarere ballen direkte ut over sidelinjen for å rekke å organisere seg på nytt.

I tillegg vil det franske gjenpresset spille en avgjørende rolle. Når England forsøker å spille seg ut av egen forsvarstredjedel langs bakken, vil Frankrikes angripere stresse ballføreren umiddelbart. Under et slikt intenst fysisk press vil de engelske spillerne ofte bli tvunget til å slå upresise pasninger eller klareringer som ender med engelsk innkast høyere opp i banen. Kombinasjonen av Frankrikes tette sideveis markeringer og Englands insistering på å angripe via flankene vil garantere hyppige stopp langs sidelinjene.

England over 15.5 innkast til 1.81 hos JET spilles med 1 unit