Emilie får færrest dommerpoeng

Emilie Enger Mehl har blitt en ordentlig publikumsfavoritt denne sesongen. I forrige program var hun igjen dårligst blant dommerpoengene, men hun havnet ikke en gang blant de 3 mest usikre parene – takket være publikumsstemmene.

De resterende deltkaerne i programmet har vist stor utvikling i nivå. Mehl er dessverre for hennes del et godt stykke bak de andre. Det svinger likevel litt ut fra hvilken type dans de skal gjennom. Trygve og Tiril er de naturlige “konkurrentene” om dommerstemmene.

Jeg synes toppnivået til både Trygve og Tiril er minst et hakk over Emilie. Nei, jeg tror IKKE Emilie blir stemt ut denne gangen heller. Den “stive” og seriøse politikeren viser seg virkelig fra sin ekte side og går rett hjem hos store deler av publikum. Men når det gjelder dommerstemmer tror jeg imidlertid tallene vil være brutale og nok en gang gi henne sisteplass når man ser på kun de tallene – som dette spillet jo gjelder.

Lav odds, men ser ikke helt annet utfall.