Hudson-Smith går på en smell?

Mohammad Abdallah Kounta hadde ikke løpt under 45 sekunder før denne sesongen. Nå har han sju strake løp under, det siste i semifinalen hvor han imponerte enormt. Nydelig avslappet løping inn til 44.38. Ble nummer to i det franske mesterskapet, men vinneren Vessat var håpløs i semifinalen og røk ut.

Den store favoritten er uansett Matthew Hudson-Smith. Jogget inn til andreplass i sin semifinale i går, får derfor en noe vanskelig bane ni. Må løpe helt blindt uten at man kan følge sine argeste konkurrenter. Vært veldig god i år, men har til gode å komme seg under 44 sekunder. Vant det britiske mesterskapet på 44.45.

Briten Hudson-Smith har noen store misser innimellom. Røk sensasjonelt ut i semifinalen i OL i fjor.

EM ikke så viktig, så vil tro Kounta har en liten sjanse. Molnar, Phijffers og de andre skal være for svake. iBet med 3.75 på franskmannen, den spiller vi med 2 units