Kyprioten vinner duellen

Christos Frantzekakis kvalifiserte seg som sistemann inn til konkurransen. 75.22m fikk han opp i sitt andre kast, de to andre var på 73m og 71m. Startet sesongen veldig fint, hadde mange konkurranser over  76m. Satte personlig rekord på 79.09 i en konkurranse på hjemmebane i Chania. Etter at han vant Balkanmesterskapet tilbake i midten av juni så har det gått relativt trått. Kun nummer fire i det greske mesterskapet mot utøvere han normalt slår enkelt.

Kyprioten Iosif Kesidis har hatt en omvendt formkurve. Startet sesongen svakt, men har vært meget bra i det siste. Har åtte strake konkurranser på 76m eller bedre. Tok sølv i Commonwealth Games bak suverene Katzberg. Slo solide utøvere som Hamilton og Norris med god margin. Jevnere i kvalifiseringen enn grekeren, hadde alle sine fra 73-75m.

Kesidis fører 2-1 innbyrdes i år. Han skal ta denne seks av ti ganger. Vi prøver et spill til 1.75 hos Unionbet med 1 unit