Pernici tar Le Clezio

Clorentin Le Clezio kom inn i mesterskapet med en personlig rekord på 1.44.67. Den smadret han i semifinalen etter en forrykende spurt. Klokket in til 1.43.80. Legger seg ofte i bakre del i feltet før han trykker til mot slutten. Slik sparer han bra med krefter. Det har fungert i både forsøk og semifinale. Nå blir det hardere, det blir nok satt større fart og det blir kamp om plassene. Typisk at utøvere som har nettopp har forbedret seg så mye faller litt igjennom når man kommer til finalen.

Francesco Pernici kvalifiserte seg akkurat til finalen. Holdt på å gå på en kjempesmell. Dro feltet fra start til mål, endte som nummer fem. Den taktikken kan han ikke velge i dag, da blir han spurtet ned at raske utøvere mot slutten. Har løpt flere gode løp i år, mange under 1.44. Har en god avslutning hvis han bruker kreftene riktig. Var klart best i Nancy, slo der Le Clesio med over sekundet.

Bookmakerne legger altfor lite vekt på hvordan det ble løpt i semifinalene, Pernici skal være fin favoritt i duellen. Vi prøver 1 unit til 1.75 hos Trivelabet