Celtic – Kairat Almaty

Celtic startet sesongen på en fin måte. Står med tre seire på to kamper i serien og en kamp i cupen. Spesielt fin var borteseieren mot Aberdeen. Har ikke sluppet inn mål til nå i serien. Slapp bare inn 22 mål på 33 kamper i fjor. Slapp opp en del defensivt når gullet var sikret forrige sesong, så tallene er faktisk ganske så mye bedre hvis man ser på en konsentrert Celtic-lag.

Kairat Almaty med en lang reise i beina. Slått ut Ljubljana, KuPS og Slovan Bratislava for å komme til denne avgjørende kampen. Er desidert best hjemme i Almaty. Scoret ikke etter 90 min mot Slovan Bratislava eller KuPS. Borte mot Ljubljana var man meget heldige som fikk med seg et resultat. Dette er milevis unna det nivået man vanligvis spiller på. Har få spillere på landslag, så lite erfaring fra dette nivået. Skapende spilleren Gromyko på vingen er ute med karantene.

Celtic er kjempestore favoritter. Tror de vil være konsentrerte fra start. Forsvarsfireren er ekstremt godt drillet. Har et skjold foran seg i McGregor. Vanskelig får å se at bortelaget får veldig mange sjanser.

20bet har et kjempefint odds i sin betbuilder. Celtic-seier + begge lag scorer ikke gir 1.95. Det er langt over både resten og det børsen har. Der kan man selge samme spill til rundt 1.85. Vi prøver 3 units.