FFK slipper nesten ikke inn mål.

Det skiller 10 poeng og mens FFK kun har sluppet inn 2 mål, så har Bryne sluppet inn 13.

Mens FFK er innbegrepet av stabile, så svinger det langt mere i nivå hos hjemmelaget. Flotte seire mot Godset borte og i NM hjemme mot Brann er blitt fulgt opp med svake prestasjoner, som sist da de røk i cupen mot KFUM etter en svak kamp. Fortsetter den trenden så reiser de seg her, men de har litt utfordringer med suspensjoner og skader.

Steffensen, Svindland, Aksnes, Håland, Tveita, Undheim og Larsen meldes usikre eller skadet iflg jbl.no. I tillegg må Norheim sone i følge samme avis.

Også FFK røk i NM da LSK ble for sterke på Åråsen. I ligaen går det likevel overraskende godt. Alle hjemmekampene er vunnet mens de borte har 1-1-1 og 1-1 i målforskjell. 0-1 mot RBK er blitt fulgt opp med 0-0 mot FKH og sist en fin 1-0 seier mot KBK. Utrolig tette bakover med 5 kamper uten mål i mot. Mye av æren skal den danske keeperen, Fischer ha. Er det ligaens beste keeper?

Bryne overrasket mange da de slo Godset sist etter tre tap på rad.

FFK får en dag mindre hvile fordi de spilte NM kamp onsdag og ikke tirsdag, som Bryne og forsøker å begrense tid på transport ved å bli i Oslo de neste dagene.

Ligaen er spesiell i år pga Europa cup kamper. Viking som leder har fx spilt 9 kamper. FFK kun 7 og med poengsnitt på 2,29 er FFK faktisk det beste laget i Norge akkurat nå.

Litt usikkert hvem Bryne starter med her, mens laget til FFK er ganske så selvskreven med Fall suspendert og det er en robust gjeng de starter med. Tre stoppere, mye duellkraft på midten, mål fra sine backs og et fyrtårn på topp og dødballer som de er vanskelig å forsvare seg mot. Dette blir neppe en åpen kamp med mye godt angrepsspill og det bør passe bortelaget best.