Brøndby – Vikingur Reykjavik

Brøndby med en fadese av en kamp på Island for ei uke siden. Som klar favoritt taper man med 3-0. Ikke var det ufortjent heller. Nå må man frem på banen, må ha minst tre scoringer. Må angripe fra start, og mest sannsynlig gjennom hele kampen.

Meldes om godt vær, fine spilleforhold. Langt fra umulig oppgave å gå videre, selvom utgangspunktet er vanskelig. Bookmakerne vurderer at danskene har rundt 35% sjanse til å gå videre. Vil tro at danskene går ut i hundre. De har egentlig ikke noe valg. Med stort press, så kommer det sjanser og hjørnespark. Islendingene vil nok pakke godt, de har ikke noe særlig i mot at Brøndby kommer til innlegg og cornere, de er ekstremt sterke i duellspillet. Bedre det enn å havne i dueller langs bakken og i løpsdueller.

Islendingene gode på dødball og til å kontre. To av målene på cornere i første kamp. Tror de skal være kapable til å få med seg et par, selvom det nok er Brøndby som skal bære dette spillet. Fikk seks hjørnespark på Island, nå er det helt andre forutsetninger.

Velger å gå for over 4.5 cornere til pause. Kan tenkte seg at Brøndby gir litt opp hvis man ikke får uttelling eller at Vikingur klarer å score et mål tidlig. Betovo/Bethard tilbyr 1.60, den prøver vi med 1 unit.