Benfica – Napoli

Benfica fikk en etterlengtet seier sist borte i Amsterdam, men har langt frem til sluttspillplass. Står med en tilnærmet umulig oppgave ettersom de har igjen Juventus og Real Madrid, så de må ha seier i denne. Jose Mourinhos mannskap skuffet allerede fra start i gruppespillet med hjemmetap for Qarabag. Sliter også i hjemlig serie, er bare nummer tre, åtte poeng bak rival Porto. Klarte 1-1 hjemme mot Sporting nå i helga, en kamp med sju gule og et rødt, i tillegg til et gulkort til Mourinho selvfølgelig.

Napoli med 7p, akkurat innenfor en sluttspillplass. Bortekamp mot et FCK som kjemper for livet og hjemme mot Chelsea er ikke lette kamper, så ønsker nok et godt resultat her.  Er i fin form, vunnet tre siste i serien mot veldig god motstand. 2-1 mot Juventus, 1-0 mot Roma og 3-1 mot Atalanta. Deler serieledelsen med AC Milan.

Begge lag med skader på viktige spillere. Benfica uten Bah, Brauma og Lukebakio, Araujo er usikker. Napoli uten De Bruyne, Lukaku, Lobotka, Anguissa og Gilmour blant annet.

Tror på en intens batalje. Dommer VIncic med fryktelig lite kort i det siste, men man skal ikke lenger tilbake enn til klubb-vm hvor han kastet kortene rundt seg. Snitter 3,8 gule kort i Champions League, 3,96 i Europa.

Funbet med 1.65 på over 3.5 gule kort til 1.65, spilles med 1 unit.