Argentina – Egypt

Markedet for antall bytter har blitt stadig mer interessant etter at lagene fikk mulighet til å gjøre opptil fem spillerbytter. I en utslagskamp mellom Argentina og Egypt er det mye som taler for at vi får minst ni bytter totalt.

Argentina er klare favoritter og har både bredde og kvalitet i troppen. Får de kontroll på kampen og en ledelse inn mot siste halvtimen, vil trenerteamet sannsynligvis begynne å tenke på kvartfinalen. Med kort tid mellom kampene er det naturlig å spare nøkkelspillere, redusere belastningen og gi viktige profiler noen ekstra hvileminutter. Bytter blir dermed et effektivt verktøy for å sikre både resultatet og friske bein til neste runde.

På motsatt side er Egypt i en helt annen situasjon. Skulle de havne under, har de lite å tape og må jage utligningen. Da vil det være naturlig å bruke flere offensive bytter for å tilføre fart, frisk energi og nye offensive kvaliteter. I utslagskamper ser vi ofte at lag som ligger under benytter alle tilgjengelige bytter i jakten på et mål.

Kampbildet peker derfor mot at begge lag har gode grunner til å bruke mange bytter. Argentina kan rotere for å spare spillere og kontrollere inn en seier, mens Egypt må ta sjanser og endre kampbildet dersom de ligger under.

I tillegg blir det ofte en del stopp i spillet mot slutten av utslagskamper. Trenerne bruker bytter både taktisk og for å bryte rytmen i kampen. Kombinasjonen av et favorittlag som ønsker å forvalte en ledelse og en underdog som må satse offensivt gjør at over 8,5 bytter fremstår som et svært interessant spill.

Mitt spill er over 8,5 bytter til 1.93 hos Winnerz. 1 unit.