Tett kamp i Den Haag?

To jojo klubber møtes søndag og ADO er kanskje gjort til for store favoritter.

Det er to lag som scorer ca. like dårlig xG. Der ligger de i bunnen både defensivt og offensivt, men Fortuna har fått en god start, mens ADO har fått en dårlig start og er presset til seier her – i det minste skal de ha et poeng – for de ligger i bunnen med 1 poeng og 4-11 i målforskjell etter 4 runder. Tøff start for opprykkerne.

Fortuna Sittard har litt mere erfaring fra spill i Eredivisie og de har endt ca. på tabellen de siste 4 årene.

Fortuna startet flott ut med 2-2 borte mot PSV, slå ligaens svakeste lag Cambuur 3-1 hjemme og i siste runde slo de Groningen 3-2 borte – så de har scoret godt med mål og fått sine poeng. Eneste tapet kom hjemme mot AZ og der fikk de rødt kort etter 5 minutter og var sjanseløse.

ADO har tapt sine 3 første kamper inkl +1hc, men slo så overraskende tilbake i siste runde da de fikk 2-2 borte mot Feyenood, men ledet 2-0 og så ble det ikke helt den oppturen de underveis håpet på.

Fortuna vunnet 4 siste uten mål i mot – men det er 6-7 år siden.

Ibet ligger høyt her, med flere nede rundt 1,6-1,65.