Odds på den neste Brann-treneren
Brann skapte store overskrifter da klubben valgte å skille lag med sin hovedtrener, Freyr Alexandersson. Avgjørelsen overrasket både supportere og eksperter, og spekulasjonene rundt hvem som tar over den krevende jobben har allerede begynt.
Nå har bookmakeren Vinn åpnet spill på hvem som blir neste Brann-trener.
Odds på Branns neste treer
– Brann er en klubb hvor kravene alltid er høye. Det holder ikke bare å vinne fotballkamper, du skal håndtere forventningene fra en hel by samtidig. Derfor er dette en av de mest attraktive, men også mest krevende trenerjobbene i norsk fotball, sier Vinns oddsekspert Kjell Knutsen.
Branns neste trener odds: Hvem tar over?
Amund Skiri topper markedet hos Vinn og er dermed oddsfavoritt til å bli neste Brann-trener.
– Han har levert sterke resultater over tid og fremstår som en kandidat som passer både klubbens ambisjoner og spillestil. Samtidig er det mange spennende navn på listen, og i Bergen vet vi at trenerdiskusjoner sjelden blir kjedelige, sier Kjell Knutsen.
Favoritter til å bli neste Brann-trener
| Trener | Odds |
|---|---|
| Amund Skiri | 3.50 |
| Thomas Myhre | 4.50 |
| Hassan El Fakiri | 5.00 |
| Alexander Straus | 6.00 |
| Eirik Horneland | 7.50 |
| Gaute Helstrup | 8.00 |
| Azar Karadas | 10.00 |
| Alfred Johansson | 12.00 |
| Karl Marius Aksum | 12.00 |
| Anders Torstensson | 15.00 |
| Kjetil Knutsen | 15.00 |
| Andreas Hagen | 25.00 |
| Eirik Bakke | 25.00 |
| Ole Gunnar Solskjær | 30.00 |
| Andreas Tegström | 35.00 |
| Christian Eggen Rismark | 35.00 |
| Geir Bakke | 40.00 |
| Jørgen Vik | 50.00 |
| Ronny Deila | 50.00 |
| Renate Blindheim | 75.00 |
| Tore André Flo | 75.00 |
| Per-Mathias Høgmo | 150.00 |
| Kåre Ingebrigtsen | 300.00 |
Det er mange interessante navn på listen til Vinn, men én kandidat peker seg ut som et særlig spennende spill:
Vårt tips: Eirik Horneland til 7.50
Amund Skiri er oddsfavoritt hos Vinn, men vi synes verdien ligger på Eirik Horneland til 7.50.
Horneland kjenner Brann svært godt fra sin tidligere periode i klubben. Han tok bergenserne tilbake til Eliteserien i 2022 og ledet laget til sølvmedalje sesongen etter. Under hans ledelse etablerte Brann seg igjen i toppen av norsk fotball og fikk et tydelig spillemessig uttrykk som mange supportere satte pris på.
Siden den gang har Horneland fått verdifull erfaring fra utenlandsfotballen gjennom trenerjobben i franske Saint-Étienne.
Nå står han uten trenerjobb, og en retur til Bergen ville ikke vært noen stor overraskelse. Til odds 7.50 mener jeg derfor at Horneland fremstår som et fint verditips i markedet på neste Brann-trener.
Kan bli sommerens store trenerprat
Brann er en klubb som sjelden mangler engasjement rundt sportslige spørsmål, og trenerjakten ser allerede ut til å bli et hett tema blant supporterne.
– I Bergen finnes det mange meninger om hvem som bør lede Brann. Det er kanskje det eneste som kan måle seg med diskusjonene om værmeldingen, avslutter Knutsen.
Vinn tror derfor trenerkabalen i Brann kan bli en av sommerens mest omtalte fotballhistorier.
