Denne siden krever javascript
Bookmakere ->>>|10Bet|Bet365|Betsafe|Betsson|ComeOn|Guts|NordicBet|PinnacleSports|SuperLenny|Toto2|Unibet|Casino
DISKUSJONSFORA

Oddstips » Vintersport

Tilbake til forum
Vasaloppet Petter Eliassen
Black Postet 05.03.2017 01:20 Regnskap
  • Sport:Vintersport
  • Land:Internasjonal
  • Liga:Langrenn
  • Kamp / utøvere:Petter Eliassen
  • Tips/ utfall:Topp 3
  • Spillestopp:05.03.2017 08:00
  • Odds:1.90
  • Innsats:0.80
  • Selskap:Unibet

Vinneren fra 2015 av Vasaloppet begyner å vise den samme flotte formen han hadde i sin store sesong 2014/2015. Har i de to siste løpene i Visma Ski Classics plassert seg på andre plass Jizerská padesátka og Toblach-Cortina. Har formen inn og er en av verdens beste langløper på ski når han er i den formen han er i nå.

Vil være med på sluttten av vasaloppet og sette farge på det og er min favoritt til å vinne Vasaloppet 2017.

Resultater fra løpene i år
Sgambeda - 3. 12. 2016
1    [SAN]     Tord Asle Gjerdalen    (NOR)    SAN    1:09:59.2
2    [PIO]     Ilya Chernousov    (RUS)    PIO    1:10:00.5
3    [LEA]     Petter Eliassen    (NOR)    LEA    1:10:01.9
Vasaloppet China - 4. 1. 2017
1    [SAN]     Andreas Nygaard    (NOR)    SAN    2:11:35.3
2    [SAN]     Jens Eriksson    (SWE)    SAN    2:11:35.5
3    [LEA]     Stian Hoelgaard    (NOR)    LEA    2:11:35.6
Kaiser Maximilian Lauf - 14. 1. 2017
1    [SAN]     Andreas Nygaard    (NOR)    SAN    3:21:44.5
2    [SAN]     Tord Asle Gjerdalen    (NOR)    SAN    3:21:45.1
3    [LEA]     Stian Hoelgaard    (NOR)    LEA    3:21:45.7
La Diagonela - 21. 1. 2017
1    [PIO]     Ilya Chernousov    (RUS)    PIO    2:03:39.6
2    [SAN]     Tord Asle Gjerdalen    (NOR)    SAN    2:03:41.1
3    [BNB]     Øystein Pettersen    (NOR)    BNB    2:03:42.6
Marcialonga - 29. 1. 2017
1    [SAN]     Tord Asle Gjerdalen    (NOR)    SAN    2:08:36.0
2    [TUB]     Johan Kjølstad    (NOR)    TUB    2:08:38.6
3    [BNB]     Morten Eide Pedersen    (NOR)    BNB    2:08:38.9
Toblach-Cortina - 11. 2. 2017
1    [SAN]     Tord Asle Gjerdalen    (NOR)    SAN    2:04:59.3
2    [LEA]     Petter Eliassen    (NOR)    LEA    2:04:59.7
3    [BNB]     Morten Eide Pedersen    (NOR)    BNB    2:06:42.4
Jizerská padesátka - 19. 2. 2017
1    [BNB]     Morten Eide Pedersen    (NOR)    BNB    1:55:53.1
2    [LEA]     Petter Eliassen    (NOR)    LEA    1:55:53.6
3    [SAN]     Tord Asle Gjerdalen    (NOR)    SAN    1:57:06.7

Vasaloppet fra 2001 til 2016 (de 10 beste)

2016          
1 Dahl, John Kristian Team United Bakeries +00:00 04:08:00 NOR
2 Hoelgaard, Stian Team LeasePlan Go! +00:01 04:08:01 NOR
3 Mölmen Höst, Anders Team LeasePlan Go! +00:01 04:08:02 NOR
4 Moen Fjeld, Öyvind Team Santander +00:01 04:08:02 NOR
5 Cologna, Dario Team Exspirit +00:01 04:08:02 SUI
6 Ottosson, Markus Lager 157 Ski Team +00:02 04:08:02 SWE
7 Ahrlin, Jerry Team Tynell +00:02 04:08:03 SWE
8 Kjölstad, Johan Team United Bakeries +00:02 04:08:03 NOR
9 Rezac, Stanislav Silvini Madshus Team +00:02 04:08:03 CZE
10 Kardin, Oskar   +00:02 04:08:00 SWE
           
2015          
1 Eliassen, Petter Team LeasePlan Go! 04:01:48 +00:00 NOR
2 Aukland, Anders Team Santander 04:01:53 +00:05 NOR
3 Rezac, Stanislav Team Silvini Madsh... 04:02:12 +00:24 CZE
4 Pettersen, Öystein Team United Bakeri... 04:04:43 +02:55 NOR
5 Dahl, John Kristian Team United Bakeri... 04:05:01 +03:13 NOR
6 Gjerdalen, Tord Asle Team Santander 04:07:01 +05:13 NOR
7 Östensen, Simen Team United Bakeie... 04:07:23 +05:35 NOR
8 Ahrlin, Jerry Team Santander 04:07:30 +05:42 SWE
9 Höst, Anders Mölmen Lyn Ski 04:09:44 +07:56 NOR
10 Berdal, Tore Björset Team United Bakeri... 04:09:57 +08:09 NOR
2014          
1 Dahl, John Kristian Team United Bakeries 04:14:33 +00:00  
2 Kjölstad, Johan Team United Bakeries 04:14:36 +00:03  
3 Brink, Jörgen Team LeasePlan Go! 04:14:38 +00:05  
4 Laugaland, Audun Team LeasePlan Go! 04:14:42 +00:09  
5 Rezac, Stanislav Team Centric 04:14:50 +00:17  
6 Nygaard, Andreas   04:14:50 +00:17  
7 Tynell, Daniel Team Tynell 04:14:52 +00:19  
8 Hoelgaard, Stian Team NPRO 04:14:52 +00:19  
9 Svärd, Oskar Team Coop 04:14:52 +00:19  
10 Callesen, Christoffer Team LeasePlan Go! 04:14:52 +00:19  
           
2013          
1 Aukland, Jörgen Team Xtra personell 03:50:48 +00:00  
2 Tynell, Daniel Team Tynell 03:50:50 +00:02  
3 Aukland, Anders Team Xtra personell 03:50:51 +00:03  
4 Brink, Jörgen Team United Bakeries 03:50:55 +00:07  
5 Eriksson, Jens   03:51:05 +00:17  
6 Rezac, Stanislav Team Xtra personell 03:51:13 +00:25  
7 Dahl, John Kristian Team NPRO 03:52:06 +01:18  
8 Kjölstad, Johan Team Skigo 03:52:07 +01:19  
9 Laugaland, Audun Team United Bakeries 03:52:07 +01:19  
10 Henriksen, Thomas Magne Team United Bakeries 03:52:27 +01:39  
           
2012          
1 Brink, Jörgen (SWE) SWE 03:38:41 +00:00  
2 Tynell, Daniel (SWE) SWE 03:38:41 +00:00  
3 Rezac, Stanislav (CZE) CZE 03:38:41 +00:00  
4 Rickardsson, Daniel (SWE) SWE 03:38:41 +00:00  
5 Kjölstad, Johan (NOR) NOR 03:38:43 +00:02  
6 Johnsson, Jimmie (SWE) SWE 03:38:43 +00:02  
7 Aukland, Anders (NOR) NOR 03:38:44 +00:03  
8 Laugaland, Audun (NOR) NOR 03:38:44 +00:03  
9 Ahrlin, Jerry (SWE) SWE 03:38:46 +00:05  
10 Aukland, Jörgen (NOR) NOR 03:38:55 +00:14  
           
2011          
1 Brink, Jörgen (SWE)  Hudiksvalls IF  03:51:51 +00:00   
2 Rezac, Stanislav (CZE)     03:51:52 +00:01   
3 Ahrlin, Jerry (SWE)  Brunflo IF  03:51:56 +00:05   
4 Aukland, Anders (NOR)     03:52:02 +00:11   
5 Andreasson, Rikard (SWE)  Laisvalls Sportklubb  03:52:41 +00:50   
6 Sjöholm, Anton (SWE)  Östersunds Skidlöparek...  03:53:13 +01:22   
7 Svärd, Oskar (SWE)  Försvarets Sportklubb  03:53:27 +01:36   
8 Haugsbö, André (NOR)     03:53:30 +01:39   
9 Peterson, Teodor (SWE)  Åsarna IK  03:53:42 +01:51   
10 Kjölstad, Johan (NOR)     03:53:45 +01:54   
           
2010          
1 Brink, Jörgen (SWE)  Hudiksvalls IF  04:02:59 +00:00   
2 Tynell, Daniel (SWE)  Grycksbo IF OK  04:02:59 +00:00   
3 Rezac, Stanislav (CZE)  Czech Republic  04:03:02 +00:03   
4 Aukland, Jörgen (NOR)  Norway  04:03:06 +00:07   
5 Östberg, Fredrik (SWE)  Falun/Borlänge SK  04:03:37 +00:38   
6 Cattaneo, Marco (ITA)  Italy  04:03:51 +00:52   
7 Svärd, Oskar (SWE)  Vålådalens SK  04:04:54 +01:55   
8 Eriksson, Erik (SWE)  IFK Mora SK  04:05:04 +02:05   
9 Jönsson, Markus (SWE)  Ulricehamns IF  04:05:08 +02:09   
10 Moberg, Dan (SWE)  Ulricehamns IF  04:05:09 +02:10   
           
           
2009          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Daniel Tynell Grycksbo IF OK 04:10:55    
2 Oskar Svärd Vålådalens SK 04:11:18 +00:23  
3 Stanislav Rezac Czech Republic 04:11:33 +00:38  
4 Erik Eriksson IFK Mora SK 04:11:33 +00:38  
5 Anders Aukland Norway 04:11:34 +00:39  
6 Bruno Carrara Italy 04:11:34 +00:39  
7 Jerry Ahrlin Vålådalens SK 04:11:37 +00:42  
8 Jörgen Aukland Norway 04:12:21 +01:26  
9 Rikard Andreasson IFK Mora SK 04:12:36 +01:41  
10 Jens Eriksson Dala-Floda IF 04:13:34 +02:39  
           
2008          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Jörgen Aukland Norway 04:13:45    
2 Anders Aukland Norway 04:17:14 +03:29  
3 Jerry Ahrlin Vålådalens SK 04:18:03 +04:18  
4 Oskar Svärd Vålådalens SK 04:20:52 +07:07  
5 Thomas Alsgaard Norway 04:22:14 +08:29  
6 Rikard Andreasson IFK Mora SK 04:22:46 +09:01  
7 Mathias Fredriksson AXA Sports Club 04:23:18 +09:33  
8 Anders Myrland Norway 04:24:34 +10:49  
9 Markus Leijon IFK Mora SK 04:25:45 +12:00  
10 Thomas Steurer Austria 04:25:55 +12:10  
           
2007          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Oskar Svärd Ulricehamns IF 04:43:40    
2 Jerry Ahrlin Östersunds Skidlöparekl 04:43:42 +00:02  
3 Jörgen Aukland Norway 04:44:05 +00:25  
4 Jörgen Brink IFK Umeå 04:44:05 +00:25  
5 Rikard Andreasson IFK Mora SK 04:44:07 +00:27  
6 Fredrik Östberg Falun/Borlänge SK 04:44:42 +01:02  
7 John Kristian Dahl Norway 04:44:43 +01:03  
8 Anders Hallingstad Norway 04:45:00 +01:20  
9 Erik Eriksson IFK Mora SK 04:45:00 +01:20  
10 Raul Olle Estonia 04:45:07 +01:27  
           
2006          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Daniel Tynell Grycksbo IF OK 04:34:09    
2 Jerry Ahrlin Östersunds Skidlöparekl 04:34:11 +00:02  
3 Anders Aukland Norway 04:34:15 +00:06  
4 Stanislav Rezac Czech Republic 04:34:17 +00:08  
5 Oskar Svärd Ulricehamns IF 04:34:36 +00:27  
6 Rikard Andreasson IFK Mora SK 04:34:37 +00:28  
7 Mattias Svahn IFK Mora SK 04:34:38 +00:29  
8 Jörgen Aukland Norway 04:34:42 +00:33  
9 Niklas Karlsson IFK Mora SK 04:34:46 +00:37  
10 Meelis Aasmäe Estonia 04:36:31 +02:22  
           
2005          
1 Oskar Svärd Ulricehamns IF 03:51:47    
2 Martin Larsson Arvika IS 03:51:48 +00:01  
3 Jörgen Aukland Norway 03:51:49 +00:02  
4 Martin Koukal Arvika IS 03:51:50 +00:03  
5 Jerry Ahrlin Östersunds Skidlöparekl 03:51:50 +00:03  
6 Magnus Johnsson IFK Mora SK 03:51:51 +00:04  
7 Erik Eriksson IFK Mora SK 03:51:51 +00:04  
8 Tord Asle Gjerdalen Norway 03:51:51 +00:04  
9 Anders Palmér IF Hallby SOK 03:51:52 +00:05  
10 Mattias Svahn IFK Mora SK 03:51:52 +00:05  
           
2004          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Anders Aukland Norway 03:48:42    
2 Raul Olle Estonia 03:48:54 +00:12  
3 Jörgen Aukland Norway 03:50:43 +02:01  
4 Oskar Svärd Sollefteå SK 03:50:58 +02:16  
5 Marco Cattaneo Italy 03:50:59 +02:17  
6 Daniel Tynell Falun/Borlänge SK 03:51:01 +02:19  
7 Peter Edén IFK Umeå 03:51:27 +02:45  
8 Lars Carlsson IFK Umeå 03:51:31 +02:49  
9 Stanislav Rezac Czech Republic 03:52:03 +03:21  
10 Karl-Gunnar Skjönsfjell Norway 03:52:12 +03:30  
           
2003          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Oskar Svärd Sollefteå SK 03:58:23    
2 Jörgen Aukland Norge 03:58:24 +00:01  
3 Stanislav Rezac Tjeckien 03:58:25 +00:02  
4 Mattias Svahn IFK Mora SK 03:59:09 +00:46  
5 Erik Eriksson IFK Mora SK 03:59:11 +00:48  
6 Raul Olle Estland 03:59:15 +00:52  
7 Daniel Tynell Falun/Borlänge SK 04:00:01 +01:38  
8 Magnus Eriksson Falun/Borlänge SK 04:00:06 +01:43  
9 Anders Hallingstad Norge 04:00:09 +01:46  
10 Rikard Andreasson IFK Mora SK 04:00:10 +01:47  
           
2002          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Daniel Tynell Falun/Borlänge SK 03:58:52    
2 Jörgen Aukland Norge 03:59:01 +00:09  
3 Oskar Svärd Sollefteå SK 04:00:07 +01:15  
4 Mattias Svahn IFK Mora SK 04:00:08 +01:16  
5 Fredrik Östberg Falun/Borlänge SK 04:00:08 +01:16  
6 Magnus Johnsson Falun/Borlänge SK 04:00:11 +01:19  
7 Stanislav Rezac Tjeckien 04:00:37 +01:45  
8 Andrus Veerpalu Estland 04:01:36 +02:44  
9 Henrik Eriksson IFK Mora SK 04:02:15 +03:23  
10 Mattias Fredriksson Häggenås SK 04:02:15 +03:23  
           
2001          
Plac.   Namn   Klubb/Ort   Tid  Diff  
1 Henrik Eriksson IFK Mora SK 04:01:22    
2 Staffan Larsson IFK Mora SK 04:01:23 +00:01  
3 Daniel Tynell Falun/Borlänge SK 04:01:23 +00:01  
4 Mathias Danielsson Årsunda IF 04:01:34 +00:12  
5 Oskar Svärd Sollefteå SK 04:01:48 +00:26  
6 Raul Olle Estland 04:01:57 +00:35  
7 Lars Carlsson IFK Umeå 04:02:04 +00:42  
8 Fredrik Östberg Falun/Borlänge SK 04:02:40 +01:18  
9 Anders Hallingstad Norge 04:02:42 +01:20  
10 Björn Ferry IFK Umeå 04:02:48 +01:26  

I Vasaloppet så har det stort sett vært de samme navnene som har gått igjen på topp 10 listen, noe som listen under viser. Årstallet sier når de sist var blant de 10 første i mål.
Antall er hvor mange ganger de har vært blant de 10 første i mål siden 2001
Svärd Oskar 12 2014
Rezac Stanislav 12 2016
Aukland Jörgen 11 2013
Tynell Daniel 10 2014
Ahrlin Jerry 9 2016
Aukland Anders 8 2015
Brink Jörgen 6 2014
Andreasson Rikard 5 2009
Eriksson Erik 5 2010
Dahl John Kristian 5 2016
Kjölstad Johan 5 2016
Olle Raul 4 2007
Svahn Mattias 4 2006
Östberg Fredrik 4 2010
Hallingstad Anders 3 2007
Laugaland Audun 3 2014





People who care too much about the way they look are bad gamblers.
- Svar på innlegg