En meget fin Oslo Grand Prix dag. Været kunne ha vært så mye verre enn det ble og regnet som ble spådd dukket først opp når hovedløpet skulle starte og la ingen demper på dagen.
I V4 spillet var to av løpene kvalifisering til Energima finalen. Litt svake felt men vinneren Gigant Valley imponerte i begge løp.
Monté løpet ga ikke overraskende fransk seier, Be Mine De Houlle etter den flotte monté hesten Scipion du Goutier.
V75-1 trenge man bare å se på folkerankeringen for å forstå at det løpet var en åpen affære og der kom også den største bomben i V75 spillet.
Mister F Daag var bare best i V75-2.
V75-3 vunnet av en hoppe etter Varenne. Flere av hoppene etter Varenne er meget bra. Lisa America vant oGP for noen år siden og er også en hoppe etter Varenne.
Polara hadde tatt på galoppskoen og Odd Herakles gjorde et mektig løp i V75-4
Startnummer seks var tallet i V75, hvor begge andre valgene med startnummer seks vant overbevisende i V75 og V75-6.
I selve OGP finalen så var det to hester som fikk min oppmerksomhet. Ringostarr Treb virket som han var virkelig på, men jeg var faktisk mest imponert av det som ble vinneren av OGP Vitruvio før løpet. En skikkelig kraftig muskuløs hest men som hadde flott spenst i steget. Det er en hest for de storløpene i Frankrike. Prix d'Amerique 2020 kan være et løp for Vitruvio og jeg sjekket Unibet og de har Vitruvio til 15 i odds. Jeg anbefaler likevel ingen å spille så lenge før Prix d'Amerique 2020.
Vitruvio var helt ute av det på siste bortre men tar seg sammen og vinner OGP. Imponerende seier og hest var et vakkert beist. Det hadde vært moro for italiensk hestesport om de fikk en ny stor stjerne.
Jeg synes arrangement på Bjerke var knallbra og de hadde fortjent noen flere tusen på tråkka på en slik dag. Været skremt sikkert bort noen, men tendensen de siste årene har pekt nedover.
People who care too much about the way they look are bad gamblers.