Denne siden krever javascript
Pinnacle Sports Soccer betting
Bet24|Bet365|Betfair|Betsafe|Betsson|ComeOn|NordicBet|PinnacleSports|Unibet
DISKUSJONSFORA

Øvrige » ON-prat

Tilbake til forum
FA - rasister!
oehb oehb@netcom.no Postet 01.02.2012 13:12 Regnskap
Endret
01.02.2012 13:15 oehb

http://www.nettavisen.no/sport/fotball/article3325743.ece

Så fort det foreligger en potensiell sak mot en som har litt mørkere hudfarge og/eller som ikke er født og oppvokst i UK så fyrer de av en 6-8-10 kamper i blinde etter anbefaling fra en eller annen sur Sir.

Om det skulle komme en video av at en deres egne kjæledegger, mest kjent for å *nulle på diverse (eks-)kollegers (eks-)fruer (http://www.youtube.com/watch?v=1kou5mgu7XM), beviselig foretar seg skremmende muntlige overgrep så dysser vi ned, utsetter, prøver å glemme og etterhvert "mister" hele saken.

FA - syke rasister! 
- Svar på innlegg
Re: FA - rasister!
poul_owen Postet 01.02.2012 18:29 Regnskap
Hmmmmm. Om der vitterligt findes video optagelser hvor det kommer frem at han råber racistiske ord efter den spiller, så må det jo give 10 til 16 kampes karantæne, om man ser på Suarez sagen, hvor der ikke var video bevis.
Så om en kan blive straffet med 8 kampe´s karantæne, uden bevis, så må det give ekstremt meget karantæne når der er bevis.
Selv syntes jeg det er helt hen i vejret at give så store karantæner på det område, mens en spiller der bevist sparker en spiller der ligger ned i ansigtet slipper med det halve. Lyder jo til at det dømmes hårdere at true med vold, end det gør at udøve vold.
Sørgeligt system, spørger du mig.
- Svar på innlegg
9.juli!!!!
djimi Postet 01.02.2012 19:00 Regnskap
Endret
01.02.2012 19:15 djimi

"domfifield Dominic Fifield Magistrate took into account Chelsea's fixtures, the Euros, pre-season tours and the Olympics in setting trial date"

Hvorfor er jeg ikke overrasket over dette? Har litt vondt for å se at Johnny Foreigner og Englands (hvite) kaptein bli behandlet likt. FA var intet mindre enn overlykkelig for at politiet grep inn her, da slapp de å ta stilling til en vanntett sak, og kunne kaste alle ressursene sine på å sverte Suarez og dermed vise Blatter at de tar rasisme på alvor!

Uansett; ingen stor bombe for meg om Terry legger opp etter EM. Satser på det de har av bevis fra denne (og kanskje de har klart å grave fram noe fra King-episoden også) saken gjør at Terry får en meeeeeget lang pause fra banen.

Synd man er så engasjert (og glad i et lag), mest fristende å bare gi hele greia på båten når man ser all urett, dobbelmoral og korrupsjon som herjer - for ikke å snakke om pengegalloppen som åpenbart styrer både fotballen og rettssystemet på balløya. 

Et lite skråblikk:
John Terry won't face trial for Racial Abuse until after Euro2012, so he's free to lead his country into Poland. Just like his hero did."

Ouch 
- Svar på innlegg
Re: FA - rasister!
Ulriken - Rom Postet 01.02.2012 19:18 Regnskap
Jeg har fulgt de diskusjoner i det siste som har handlet om straff og suspensjoner. I de fleste tilfellene synes jeg straffene er for strenge. Ofte har disse diskusjonene og standpunktene vært farget av hvilket lag man tilhører. Ikke unaturlig, men sakligheten forsvinner noen ganger. Som ganske nøytral synes jeg det var feil å gi Suarez så streng straff. Jeg tror han sa det han sa for å provosere, og han fortjener gjerne noe straff. Dersom John Terry sier(roper) det han beskyldes for synes jeg han bør få strengere straff enn Suarez.
Videoen med Balotelli har jeg sett ganske mange ganger. Flest i sakte bevegelser, og jeg synes derfor det er vanskelig å vurdere den biten. Men jeg tror ikke det er overlagt, Balotelli vet ikke at hodet til den liggende spilleren er der det er. Det er faktisk ikke så mange plasser å sette foten når han er ute av balanse, og det skjer ganske fort.
Det kan se overlagt ut, men som sagt jeg tror det ikke. Om det var overlagt så burde Balotelli vært utestengt ut sesongen, minst.
Om Kompani så synes jeg den ser tvilsom ut.
Rettferdighet er viktig. Det er ikke rettferdig når spillere taes i ettertid for ting de har gjort, men får en kald skulder når de blir feildømt.
Eksempel Newcastle-Arsenal: Joey Barton's  skuespillerprestasjoner får Gervinho utvist.
Joey Barton hadde fortjent straff for å påføre en annen spiller straff, men det var Gervinho som fikk karantene.
Rasisme: I Norge får jeg noen ganger inntrykk av at kortene sitter løsere for fargede spillere, men er usikker. Om det er riktig er jeg altså ikke sikker på, men en ubehagelig følelse av det noen ganger.
- Svar på innlegg